Звичайна зима поставила навколішки комунальників Дніпра та області

29 грудня 2021 о 16:00 - 5261

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Звичайна зима поставила навколішки комунальників Дніпра та області

Ніхто з них про це не скаже вголос, але схоже, що до циклону з рясними снігопадами комунальники Дніпропетровщини були не готові.

Дніпропетровська облрада повідомляє, що станом на 8 ранку 29-го грудня висота снігового покрову по області була заввишки у 15 см. На боротьбу с заметами виїхало 43 одиниці техніки. Дороги та вулиці районних центрів розчищають 198 машин.

Зокрема у містах:

— м. Дніпро – 127 одиниць техніки;
— м. Павлоград — 7 одиниць техніки;
— м. Кам’янське — 17 одиниць техніки;
— м. Кривий Ріг — 39 одиниць техніки;
— м. Новомосковськ — 2 одиниць техніки;
— м. Нікополь – 6 одиниць техніки.

Без електропостачання за інформацією ДТЕК «Дніпровські електромережі» на ранок перебувало 46 населених пунктів. 27 з них знеструмленні частково, а 19 повністю. І це доволі дивно, адже сніг був не мокрим та не налипав на поверхні, поривів вітру теж не було. У морозну погоду просто йшов сніг. Наразі аварійно–відновлювальні роботи тривають.

Що до обласного міста Дніпро, то про складну ситуацію на дорогах ми розповідали нещодавно. На даний час ситуація не дуже змінилась. Зокрема на дорогах лівого берега міста заторів небагато, але асфальтове покриття далеке від ідеального, особливо у крайній правій смузі дороги, де громадський транспорт накатав зі  снігу справжнісіньку ковзанку.

Вчора у самий розпал снігопаду на лівому березі комунальної техніки було зовсім небагато. Дороги потопали в снігу, а автівки буксували та без надії на порятунок застрягали у заметах. Люди приходили на поміч один одному, виштовхували машини, розчищали лопатами дороги по дворах.

Радник міського голови Дніпра Антон Андрієнко у попередньому коментарі наголошував на тому, що багато ДТП на дорогах міста трапилося через водіїв, які не поставили на свої авто зимову гуму. Але й на зимовій гумі виїхати з дворів було неможливо. Тому що комунальна техніка лівобережжя абияк розчищала лише дороги, а не подвір’я.

До речі, в Америці, де не так мало штатів зі схожим кліматом, водії зовсім не знають про зимову гуму. Навіть в снігопад всі їздять на літній, й нічого не трапляється, тому що комунальні служби працюють на випередження. Вони заздалегідь, ще до початку снігопадів виїжджають на дороги міста. В нашій же країні комунальників чомусь сніг завжди застає зненацька, ніби він випадає не у грудні, а у липні. Хоча синоптики, як Наталка Діденко, не вважають цю зимову погоду такою вже особливою й з рекордною кількістю опадів. Все в межах норми. Все, окрім роботи влади та підпорядкованих їй комунальників.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: