Звернення за захистом екологічних прав до суду – ефективний механізм впливу на владу для екоактивістів

04 травня 2021 о 15:00 - 1458

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Звернення за захистом екологічних прав до суду – ефективний механізм впливу на владу для екоактивістів

Останні законодавчі зміни дають можливість екологічним організаціям ефективно використовувати інструмент відстоювання своїх прав в суді задля впливу на рішення, що приймаються органами влади.

Про це 29 квітня 2021 року на семінарі «Особливості роботи з місцевою владою» розказав виконавчий директор Громадської екологічної організації «Голос Природи» Євген Колишевський, передає пресслужба організації.

Семінар проводився на платформі «zoom» з ініціативи керівництва коаліції «Українська кліматична мережа» (далі – УКМ) для активних членів УКМ з метою аналізу ефективності співпраці громадських організацій з місцевою владою в сучасних умовах.

В ролі спікерів на вебінарі виступили: Дмитро Сакалюк (Екоклуб), Максим Макуха (Еколтава), Артур Кокаревич (Хмельницький енергетичний кластер), Анастасія Мартиненко (Zerowastesociety), Ірина Миронова (ZerowasteLviv), Євген Колішевський (Голос Природи).

Спікери семінару відзначили, що в умовах процесу децентралізації, нестабільної політичної ситуації, війни і карантинних обмежень, пов’язаних з поширенням вірусу COVID-19, стало складно співпрацювати з органами влади, як на місцевому, так і обласному рівнях.

Наприклад, у Дніпропетровській області громадські ради, створені при адміністрації губернатора і мера міста Кам’янського, практично не працюють, а робочі групи і спеціальні комісії працюють формально. У підсумку, цільові програми і стратегії розвитку не кореспондуються між собою належним чином, не враховують задекларовані раніше зобов’язання, приймаються без урахування пропозицій і рекомендацій громадськості.

На думку екологічної організації «Голос Природи», навіть в несприятливих умовах громадським організаціям необхідно намагатися впливати на рішення, що приймаються владою.

«Голос Природи» рекомендує колегам вчитися вести з владою конструктивний діалог і організовувати акції прямої дії, а також відстоювати свої права в суді.

Нагадаємо, раніше екологи закликали владу міст Дніпропетровської області включити пункт про пом’якшення негативних наслідків кліматичних змін до Стратегій розвитку до 2027 року.

  • Для довідки: УКМ/Українська кліматична мережа діє з 2004 року. На сьогоднішній день в цю коаліцію входить 35 громадських організацій, які співпрацюють з метою реалізації права громадян України на життя в безпечних умовах в контексті загрози зміни клімату. З діяльністю УКМ можна ознайомитися на її сайті.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: