Золотоносну ділянку у Жовтих Водах на аукціоні придбала невідома фірма з турецьким власником

15 липня 2021 о 08:30 - 9964

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Золотоносну ділянку у Жовтих Водах на аукціоні придбала невідома фірма з турецьким власником

Одне з чотирьох родовищ золота, виставлених на аукціон, що знаходиться у Жовтих Водах, придбало невідоме ТОВ “Спис Україна”, якою володіє громадянин Туреччини.

Про це стало відомо з інформації про аукціон зі звіту ДержГеоНадра.

Як повідомляється на аукціоні, що відбувся 8 липня,  компанія ТОВ “Спис Україна” придбала золотоносну ділянку за 5,73 млн гривень, при тому, що стартова ціна аукціону починалася з 4 млн. Компанія, що придбала ділянку, була зареєстрована у Львові у 2010 році. КВЕДи (основні види економічної діяльності) цієї компанії – це “діяльність холдингових компаній”, а другорядні – аренда придбаної нерухомості.

Власник компанії “Спис Україна” –  Фірат Чакмак з Туреччини, а статутний капітал (капітал, що складається з номінальної суми всіх наявних у товариства акцій) дорівнює 869 гривням. Невелика сума статутного капіталу, невідповідні до золотоносної ділянки КВЕДи, а також власник – громадянин іншої країни можуть казати про фіктивність даної компанії.

Також в аукціоні брало участь ТОВ “Нікдом”, зареєстроване у Борисполі.

Жовтоводська золотоносна ділянка розташована на Дніпропетровщині у П’ятихатському районі, трохи північніше міста Жовті Води. Найближчими до родовища великими населеними пунктами відповідно є м. Жовті Води (8 км від ділянки) та смт П’ятихатки (15 км до ділянки).

Як повідомляє голова Державної служби геології та надр України Роман Опіамах, на аукціон у цьому році буде виставлено всього 4 золотоносні ділянки. Окрім Жовтоводської, також це родовище у Широкій Балці (теж Дніпропетровська область), а також Квітковська та Майська (Одеська область). Кожне з цих родовищ буде надано новому власнику для наукового вивчення та промислової розробки на 5 років. За інформацією Романа, Україна має значний запас золота.

За підрахунками в золотих родовищах України знаходиться понад 3 тис. тонн золота“, – повідомляє Роман Опіамах.

Нагадаємо, “Лица” писали про придбання за 5.73 млн. гривень компанією “Спис України” жовтоводської золотоносної ділянки ще у грудні 2020 року.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: