На Дніпропетровщині зафіксували нашестя жаб

13 липня 2021 о 17:30 - 6001

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


На Дніпропетровщині зафіксували нашестя жаб

На Дніпропетровщині нашестя озерних жаб. Таку незвичайна картину можна спостерігати в Покрові, де по дорозі переміщаються десятки жаб.

Зі сторони таке природне явище спостерігати досить дивно і незвично, з огляду на те, що раніше жаб в такій кількості в цьому регіоні не спостерігалося.

Відеоматеріал про цей природний катаклізм оприлюднено на сторінці Фейсбук спільноти Покров. Автор публікації детально розповідає про нашестя жаб в Дніпрі, мова йде про маленьких земноводних, яких можна спостерігати в аномально великій кількості.

Віктор Гассо

Кандидат біологічних наук Віктор Гассо

Для новинного порталу інтернет-видання «Лица» був даний коментар про навалу жаб в Дніпрі від провідного наукового співробітника НДІ біології Дніпропетровського національного університету. Кандидат біологічних наук Віктор Гассо розповідає про масовий вихід земноводних з водойми після метаморфоза. Це період, коли пуголовки жаб перетворюються у дорослих особин. Таке явище відбувається щорічно, проте, в цьому році внаслідок рясних опадів на околиці міста утворилась нова водойма, де і відбулося розмноження амфібій. Саме тому городяни змогли спостерігати значне збільшення кількості земноводних, які просто переміщалися по дорозі. Таке нашестя земноводних в Дніпрі багато спостерігачів змогли зафіксувати на камеру.

Озерна жаба

Озерна жаба

Визначити до якого виду належать ці земноводні за наданим відеоматеріалу досить складно, однак, за наявними ознаками можна припустити, що це представники зеленої жаби. Цей вид амфібії якраз мешкає в даному регіоні.

На прикладі даного явища можна помітити, як зміни погоди, в даному випадку дощі, можуть впливати на біоценоз і спричиняти аномальні явища. За словами зоологів велика кількість жаб нашої степової зони гине на дорогах, їх просто переїжджає місцевий транспорт. А в цілому даний різновид земноводних добре виживає в степовій зоні, їх можна зустріти в населених пунктах і навіть у великих містах.

Зоолог закликає не лякатися такого явища, адже збільшення кількості земноводних є лише наслідком збільшення опадів і не несе загрози для екології або життя місцевих жителів.

Раніше “Лица” писали про таке:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: