Життя людини – найвища цінність, – в «УДАРі Віталія Кличка» просять українців вакцинуватися

03 листопада 2021 о 16:13 - 28789

EditorEditor


Життя людини – найвища цінність, – в «УДАРі Віталія Кличка» просять українців вакцинуватися

За твердженням фахівців ВООЗ, мінімум 70% вакцинація населення є тим порогом, який дає підставу виробити колективний імунітет та зупинити епідемію.

Про це повідомляє партія «УДАР Віталія Кличка».

Проте рівень вакцинації в Україні (18%) є більш як вдвічі нижчим за середній показник у світі (38%). Такі реалії є сумним результатом цілеспрямованої дезінформаційної кампанії, що проводиться державними засобами впливу Росії (ТБ канали, радіо, преса, соцмережі) та агентами впливу в Україні (церква МП, лідери громадської думки, лікарі).

Українці не винні, що стали жертвами пропаганди та маніпуляції.

Низький рівень вакцинації – це результат недовіри українців до влади, яка протягом 30 років не бачила в громадянах людей. За роки незалежності владі не вдалося подолати головний пострадянський стереотип недовіри до влади. Українцям вдалося частково подолати страх до влади, але довіри лишилася на низькому рівні.

Це ставлення до влади екстраполюється на медичну систему. Так за дослідженнями Wellcome Global Monitor 79% людей у світі погоджуються з твердженням, що вакцини безпечні. В Україні цей показник значно нижчий – лише 29%.

Тому примус до вакцинації та залякування громадян не може бути головними інструментами для влади. Держава має заохоченням і любовʼю долати стереотипи людей та стимулювати до більш активної вакцинації.

Адже досвід країн, де вакциновано понад 50% населення, свідчить, що у переважна більшість нових випадків фіксується саме серед невакцинованих. Вакцинація дає позитивні результати – кількість смертей від ковіду і госпіталізацій з тяжким перебігом хвороби значно зменшується.

Тоді як в Україні хоч і темпи вакцинації вдалося наростити з настанням чергової хвилі епідемії, але лише 18% громадян завершили повний цикл імунізації від коронавірусної хвороби.

В Україні є кілька показових кейсів успішної вакцинальної компанії в окремих громадах, що є зразками стимулювання, а не примусу з боку місцевої влади.

Так показовим є Моршин, де провакциновано понад 75% населення міста. В місті, за невеликими винятками, фіксуються випадки хвороби, які вимагають шпиталізації. Переважна більшість нових випадків зараження трапляється серед невакцинованих мешканців.

Ще одним показовим прикладом є досвід Липецької громади на Харківщині, де вдалося вакцинувати 94% дорослого населення, захворюваність там майже нульова.

Найбільше дорослого населення принаймні однією дозою щеплено в місті Києві – понад 50%, на другому місці Полтавська область – 40,1%, замикає трійку лідерів Київська область – 39,9%.

Ці кейси є яскравими зразками ефективної комунікації місцевої влади з мешканцями щодо важливості вакцинації.

● «УДАР Віталія Кличка» запропонувала антикризовий план протидії епідемії коронавірусу в Україні, де серед 12 кроків ефективна кампанія вакцинації є вирішальним фактором у боротьбі із хворобою.

● Необхідно запровадити продуману систему вакцинування. З просвітницькою складовою, чітким календарним планом щеплень, розширенням відповідної інфраструктури та створенням «зелених коридорів» для бажаючих вакцинуватися. До кінця року принаймні першою дозою вакцини має бути вакциновано 50% населення, а до початку весни – не менше 70%.

● Доцільно вдосконалити перелік адаптивних карантинних обмежень, щоб запобігти загальнонаціональним локдаунам. Забезпечити звичайний режим життєдіяльності для повністю вакцинованих осіб, що мають ковід-сертифікат міжнародного зразка.

Також доцільно залучати впізнаваних та авторитетних у громадах людей для пропагування вакцинації.

● Експерти «УДАР Віталія Кличка» переконані, що саме позитивне стимулювання до вакцинації, система преференцій для вакцинованих громадян має стати основою ефективної кампанії у подоланні епідемії.

● «УДАР Віталія Кличка» просить українців вакцинуватися. Кожен свідомий українець має без злості та нетерпимості просити рідних і близьких вакцинуватися.

● Разом з тим, ефективна позитивна кампанія з вакцинації в Україні може стати для влади важливим кроком на початку шляху у встановленні довіри громадян до влади.

● Довіра громадян до влади – це важливий фактор у побудові розвиненої сильної держави. Без довіри громадян до влади держава не можна адекватно реагувати на глобальні та внутрішні виклики.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: