Зерно подорожчало, але ціна на хліб значно не зміниться

23 жовтня 2020 о 13:28 - 1553
Зерно подорожчало, але ціна на хліб значно не зміниться

В Україні зростає ціна на пшеницю, однак значне здорожчання хліба не прогнозується. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За інформацією прес-служби зернової біржі України Грейн Трейд, в Україні закупівельні ціни на пшеницю сягнули рекордних 223-228 $/т або 7,6-7,7 тис.грн/т.

Значне підвищення ціни на зерно, скоріш за все, пов’язане з пандемією СОVID-19. Країни стараються запастися продовольством так, щоб на випадок якихось форс-мажорів, була можливість якось захистити своє населення», – про це в ефірі «Українського радіо Дніпро» зазначив директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.

«Дуже значного подорожчання на хліб не буде. Якщо візьмемо структуру витрат на 1 хлібину, зерно складає в різних аспектах від 30-40 % витрат від ціни хліба. Є значні витрати на газ, електроенергію, витрати на збут 15%. Тобто, інші витрати частіше зростають і швидше, ніж витрати на зерно.

Ціна на хліб подорожчає, але десь на 10-15%  –  це звичайні інфляційні подорожчання не пов’язані з ціною на зерно. Хліба в Україні і у Дніпропетровській області достатньо», – говорить директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.

Поділитися: