Зеленський виправив помилку у законі про лікарняні, яку допустили в парламенті

30 квітня 2021 о 17:00 - 1955
Зеленський виправив помилку у законі про лікарняні, яку допустили в парламенті

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення зміни до статті 22 закону» Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування «щодо соціального захисту в разі настання тимчасової непрацездатності».

Мова про так звані лікарняні, тлумачать норму закону у пресслужбі глави держави.

Документ повертає громадянам право на отримання допомоги з Фонду соціального страхування в період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, яка не пов’язана з нещасним випадком на виробництві.

Повідомлялося, що Верховна Рада прийняла зазначений закон ще 13 квітня з метою усунення допущеної в грудні 2020 року помилки при внесенні змін до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зокрема, в текст закону внесли норму, згідно з якою допомога по тимчасовій непрацездатності буде надаватися застрахованій особі тільки в разі тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок хвороби або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. Таким чином, біля 2,5 мільйона одержувачів допомоги по тимчасовій непрацездатності були позбавлені такого права.

Для розв’язання цієї проблеми встановлюється, що допомога надається застрахованій особі як в разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, так і на період реабілітації.

Раніше ми повідомляли про те, що Президент підписав закон щодо проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації під час карантину.

Поділитися: