Надзвичайники Дніпропетровщини прокоментували інформацію щодо зберігання рідкого ракетного палива (гептилу) на території Державного підприємства «Південмаш» у Дніпрі.
Як інформує сайт ГУ ДСНС України, першоджерелом неперевіреної інформації про витік ракетного палива на “Південмаші” стало місцеве видання “Наше місто”, яким 8 жовтня 2021 року опубліковано інформацію щодо виникнення на території Державного підприємства «Південмаш» екологічної катастрофи, пов’язаної з витоком гептилу.
Зазначена інформація з посиланням на видання «Наше місто» була поширена деякими українськими інтернет-ресурсами (TOP-News Україна, Новини Дніпра та інші), а також окремими російськими інтернет-виданнями.
У свою чергу, “Лица” повідомили новину про можливу загрозу витоку гептила, посилаючись на сторінку адвоката Юлії Сегеди, яка навела лист гендиректора Південмашу Сергія Войта в космічне агентство, міністерство промисловості і мерію Дніпра.
Що стосується реальної ситуації, то надзвичайники 8 жовтня 2021 року, виїхавши на місце, у взаємодії з адміністрацією підприємства перевірили місця зберігання ракетного палива, та витоку не зафіксували.
На даний час загрози виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з витоком ракетного палива, на території Державного підприємства «Південмаш» не існує. Стуація знаходиться під постійним наглядом та контролем керівництва підприємства «Південмаш» та Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області, – зазначають у відомстві.
Зважаючи, що інформація про розгерметизацію однієї із ємностей з ракетним паливом не підтвердилася, Головне управління ДСНС у Дніпропетровській області звернулося до видання «Наше місто» відкоригувати опубліковану інформацію.
Того ж дня, 8 жовтня, виданням «Наше місто» інформація була виправлена.