На “Південмаші” попередили про можливу екологічну катастрофу у Дніпрі

11 жовтня 2021 о 08:54 - 12670

EditorEditor


На “Південмаші” попередили про можливу екологічну катастрофу у Дніпрі

На “Південмаші” у Дніпрі в старих резервуарах зберігається компонент ракетного палива, але грошей на його зберігання підприємство не отримує, а про утилізацію давно не згадують.

Про це написав гендиректор Південмашу Сергій Войт, його листом в космічне агентство, міністерство промисловості і мерію Дніпра поділилася адвокат Юлія Сегеда.

Всього на підприємство передали 95 тонн гептилу, і якщо хоча б одна цистерна розгерметизується, постраждати можуть до 100 тисяч осіб.

Гептил – це канцерогенна речовина, яке вражає шкіру, імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову систему, шлунково-кишковий тракт, печінку, призводить до безпліддя і є причиною вроджених вад. Гептил вражає буквально всі системи людського організму. Він вкрай небезпечний навіть у мінімальних концентраціях.

Це безбарвна або злегка жовтувата рідина,що має аміачний, схожий на “рибний” запах. Для людини найбільш небезпечно вдихати його пари. При першому контакті він може викликати втрату свідомості, нудоту, блювоту, подразнення очей і дихальних шляхів, порушення нервової системи. Смертельна доза гептилу для людини становить 1 мікрограм на літр води. Якщо ця речовина потрапляє в грунт і воду, то вбудовується в усі “харчові ланцюжки”.

У 2018 році Кабмін погодив програму утилізації компонентів рідкого ракетного палива (гептилу), але забув її профінансувати. Цього року Південмаш теж не отримав грошей на зберігання токсичної речовини, хоча в рік витрати становлять близько 20 млн грн. Нової програми немає і надії на те, що гроші будуть у 2022 році, теж немає. Це все відбувається на тлі того, що Південмашу постійні проблеми з боргами по зарплаті і податками.

Раніше “Лица” інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: