Загід Краснов перемагає в другому турі виборів міського голови Дніпра

13 листопада 2020 о 12:34 - 4715

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Загід Краснов перемагає в другому турі виборів міського голови Дніпра

Центр громадського розвитку «ІНТЕР-АКЦІЯ» в агентстві «Інтерфакс Україна» представив результати експрес-дослідження «Настрої виборців Дніпра перед другим туром голосування на виборах міського голови». Опитування було проведено 8-9 листопада, методом особистого інтерв’ю, вибірка склала 1,5 тисячі осіб, похибка не перевищує 1,6%.

За словами директора «ІНТЕР-АКЦІЇ» Юрія Лагутова, відповідаючи на питання «Кого ви підтримаєте у другому турі?» 43,1% опитаних вказали Загіда Краснова, це 52,2% з тих, хто визначився з вибором. За його опонента, Бориса Філатова, проголосують 39,4% або 47,8% тих, хто визначилися. Тих, хто ще не знає за кого буде голосувати, але піде на ділянки, 17,5%.

Саме ці люди, той резерв, який забезпечить перемогу одного з кандидатів, зазначив керівник аналітичного центру «Інпол» Сергій Биков.

«При такій великій кількості виборців, що не визначилися, явка стає ключовим фактором голосування. Чим більше людей прийде на вибори, тим менше шансів для маніпуляцій і фальсифікацій. При високій явці вдатися до допомоги так званих «сіток», вкидань, підробки документів, які масово використовував нинішній міський голова в першому турі, буде практично неможливо. А це дасть перевагу саме Загіду Краснову. Крім того, Філатов, виходячи з результатів опитування, має найвищий антирейтинг – 65%. Це означає, що більше половини жителів Дніпра не хочуть бачити його мером ні за яких обставин», – підкреслив експерт.

У такій ситуації єдине, що залишається робити Борису Філатову, маніпулювати цифрами, зазначив керівник аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов. Говорячи про своє нібито впевнене лідерстві в гонці, він і його пропагандисти «забувають» одну істотну деталь: якщо рахувати кількість тих, хто проголосував за нього в першому турі в прив’язці до явки, то вийде, що Філатова підтримали всього 10% городян. «Це абсолютна меншість, – говорить Андрій Золотарьов, – а з огляду на те, що передвиборна кампанія Філатова стартувала задовго до офіційного початку виборів і на неї було витрачено колосальні бюджетні кошти,  таку перемогу ніяк не можна назвати переконливою. І тепер всі зусилля команди Філатова спрямовані на те, щоб не дати Краснову мобілізувати людей і привести їх на виборчі дільниці. Тому що при високій явці його шанси на перемогу під великим сумнівом», – вважає аналітик.

Тим більше, що прикладів, коли нібито програючий у першому турі кандидат, в результаті вигравав вибори, більш ніж достатньо. Взяти хоча б Миколаїв, де переміг в першому турі кандидат від Опозиційного блоку Ігор Дятлов, який у другому програв Олександру Сінкевичу від Самопомочі, зазначив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«І ось якраз в таких ситуаціях і спрацьовує фактор антирейтингу. Тому що другий тур виборів, це протестне голосування. Не за якогось кандидата, а проти. І це вже не раз змінювало розклад сил і давало сенсації. Тому нічого ще не вирішено. І тепер все залежить від того, як кандидатам вдасться мобілізувати різні групи виборців. І тут треба враховувати, що у Філатова ситуація дуже суперечлива. Як і у кожного мера у нього є прихильники, які завжди голосують за чинну владу. Крім того, він скористався плодами децентралізації і направив збільшені кошти з міського бюджету на самопіар. Але саме це і відштовхує від нього тих, хто не визначився і тих виборців, які сумніваються. Як і те, що Філатов і Корбан активно залучені в міжкланову боротьбу з їх патроном Коломойським, і те, що Філатова постійно звинувачує в розтраті бюджету і корупційних зловживаннях, і протиріччях з офісом Президента. До речі, останнє може створити проблеми не тільки Філатову, а всьому місту на перспективу. Мудрі мери прагнуть не до конфронтації, а до консенсусу і згоди, що набагато більш продуктивно», – зазначив Володимир Фесенко.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: