За рік продукти харчування у світі подорожчали на 33%

03 вересня 2021 о 12:00 - 8614

EditorEditor


За рік продукти харчування у світі подорожчали на 33%

У серпні 2021 року світові ціни на харчі відновили зростання після зниження протягом двох попередніх місяців. Цьому сприяло різке підвищення світових цін на цукор, пшеницю і рослинні масла.

Про це повідомляє Finance.ua, посилаючись на публікацію ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН).

За даними ФАО, індекс цін на продовольство в серпні склав 127,4 пункту. Це на 3,1% вище, ніж у липні, і на 32,9% – у порівнянні з тим же місяцем 2020 року. Індекс відстежує щомісячні зміни світових цін.

Індекс цін на цукор ФАО виріс на 9,6% в порівнянні з липнем, чому сприяли побоювання з приводу збитку, нанесеного морозами посівам в Бразилії, яка виробляє найбільше в світі цукру.

Індекс цін на рослинну олію ФАО в серпні виріс на 6,7%, при цьому світові ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через скорочення запасів в Малайзії. Також зросли котирування на ріпакову та соняшникову олії.

Індекс цін на зернові ФАО в серпні був на 3,4% вище, ніж у липні. Світові ціни на пшеницю підскочили на 8,8% через зниження очікувань врожаю в декількох основних країнах-експортерах.

Ціни на кукурудзу, навпаки, знизилися на 0,9%, оскільки поліпшення перспектив виробництва в Аргентині, Європейському Союзі та Україні пом’якшило знижені прогнози виробництва в Бразилії і США.

Індекс цін на м’ясо ФАО трохи виріс у серпні, оскільки високі закупівлі в Китаї підтримали ціни на баранину і яловичину, а стійкий імпортний попит зі Східної Азії та Близького Сходу підтримав ціни на птицю. Ціни на свинину, навпаки, впали через триваюче скорочення закупівель в Китаї і слабкий внутрішній попит в Європі.

Індекс цін на молочні продукти ФАО незначно знизився в порівнянні з липнем.

Раніше “Лица” також інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: