Після літа в Україні здорожчають продукти

27 липня 2021 о 09:07 - 4613

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Після літа в Україні здорожчають продукти

З настанням осені ціни на харчі зростуть за думкою експертів.

Такою новиною поділились в economics.segodnya.ua.

Рекордсмени цього літа – цукор і соняшникову олію. Посмажити млинці стане на 90% дорожче, ніж в минулому році. Захмарні ціни на масло – а це 70 гривень за літр. Експерти це пояснюють попитом на соняшник в світі.

“Якщо масло піднялася на західних ринках – в Туреччині, на наших ринках Євросоюзу і в інших регіонах – то підприємцям, які виробляють масло, невигідно його продавати за нижчими цінами на внутрішньому ринку, ніж вони можуть продати на експорт. Тобто головна причина – це зовнішнє подорожчання “, – пояснює економіст Євген Невмержицький.

Не інакше як “білим золотом” тепер варто називати цукор. Найбільше ціна виросла в останні тижні, коли почався сезон консервацій. Ну і цим, звичайно, на думку експертів, скористалися виробники.

З вересня продукти знову зростуть у ціні. І якщо на цукор і масло ціна не зміниться, на 20% можуть подорожчати м’ясо, молоко і яйця. Ціна на овочі та фрукти буде залежати від нових врожаїв і погоди.

Як зізнаються українці, є і своя економія – не дивлячись на ціни, є менше не стали, зате шукають знижки та акційні пропозиції.

Холодна весна, погодні умови, транспортні витрати й подорожчання продовольства в усьому світі – так економісти пояснюють ситуацію з продуктами в Україні.

Раніше «Лица» також писали про те, що з АМКУ звільнився чиновник, який виграв суд у ТОВ братів Дубинських.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: