З настанням весни на Дніпропетровщину повертаються перелітні птахи

06 березня 2021 о 13:00 - 2012

Регіна ОрловаРегіна Орлова


З настанням весни на Дніпропетровщину повертаються перелітні птахи

З настанням весни повертаються у рідні місця перелітні птахи. У Дніпропетровській області зустрічається майже 300 видів різних птахів. Це більша частина пернатих, які взагалі належать до фауни України.

Про це в ефірі “Українського радіо Дніпро” у програмі “Тема дня” зазначив орнітолог, науковець, викладач Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту “Бейт-Хана“ м. Дніпро Михайло Листопадський.

Більшість з перелітних птахів Дніпропетровщини — мігранти. Наш регіон знаходиться посередині міграційного шляху і значна частина птахів пролітають через нашу область.

Летять вони з Півдня на Північ. Для меншої частини птахів, важко оцінити їх кількість, це близько 150 видив, і — Дніпропетровщина є кінцевою зупинкою.

Серед них до Червоної книги України відносяться близько 50 видів, в межах області з 2011 року охороняється 75 видів, а також значна частина їх занесена до охорони Бернської конвенції, яка саме передбачає охорону птахів-мігрантів.

За словами Михайла Листопадського міграція птахів є однією з найдавніших загадок природи.

Своєю чергою, науковці мають декілька пояснень повернення птахів до дому.

”Одним недоліком Південних широт є те, що там доволі короткий час, а харчування птахів є швидким і постійним явищем. Тому довжина світлової доби є вирішальним фактором у харчуванні птахів. Враховуючи те, що місця гніздування мають більший відсоток світлих годин, то птахи для вигодовування малюків повертаються до місць гніздування” — зазначив орнітолог.

Михайло Листопадський розповів цікавий факт стосовно співу птахів.

“Соловей на сході співає трішки по-іншому ніж на заході. У птахів, як і у людей є свої діалекти. Це цілком науково доведено. Приміром, українські зяблики мають близько 10 діалектів, які виявлені методами аналізу їх співу.”

Орнітолог Михайло Листопадський зазначив, що з приходом весни першими повертаються з теплих країв самці, а потім самки.

“Виділяють декілька видів міграції. Близькі міграції — це Середземномор’я, близьких Схід, Північна Африка, у цьому випадку птахи долають від 1,5 тис. до 5 тис. км своїх перельотів. Це птахи, які фактично не покидають Євразійського континенту. Дальні міграції — це птахи, які мігрують до 7 тис. — 10 тис. км і зимують у Південних широтах Африки. І є значна група осілих птахів, які кочують відповідно до розподілу харчових ресурсів”, — повідомив Суспільному орнітолог Михайло Листопадський.

Наразі міграція птахів триває.

Також “Лица” писали: Підприємства на Дніпропетровщині забруднюють екологію наднормовими викидами.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: