Підприємства на Дніпропетровщині забруднюють екологію наднормовими викидами

01 лютого 2021 о 16:30 - 2576

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Підприємства на Дніпропетровщині забруднюють екологію наднормовими викидами

Державна екологічна інспекція зафіксувала, що підприємства Дніпропетровської області майже на 40% перевищують встановлені норми викидів виробництва в середовище.

Про повідомили у Держекоінспекції України.

Протягом 2020 року відділ інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції Дніпропетровщини здійснив забір проб з 278 джерел викидів.

«На 109 зафіксовані наднормативні викиди, а саме — перевищення встановлених нормативів та забруднення повітря без відповідних дозволів. Загалом було відібрано 1452 проби, на яких проведено 12 606 визначень вмісту забруднюючих речовин», — зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.

За його словами, відділ інструментально-лабораторного контролю провів 1197 визначень у 70 проб зворотних вод, взятих на 30 підприємствах.

За показниками зразків виявлено перевищення встановлених нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Дніпропетровська область лишається однією з найбільш забруднених в Україні, тому що в Дніпрі зосереджена значна частина великих промислових об’єктів.

З цих причин на 2021 рік заплановані перевірки низки великих підприємств – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» та ПАТ «Суха балка».

У разі виявлення на території цих об’єктів порушень Держекоінспекцією буде накладено штрафи.

Раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі презентували проєкт «Комплексної програми екологічної безпеки» на 5 років.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: