З 1 липня в Україні запрацював вільний ринок землі

01 липня 2021 о 17:00 - 3592

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


З 1 липня в Україні запрацював вільний ринок землі

З 1 липня в Україні дозволено купувати і продавати землі сільськогосподарського призначення. До цього 20 років діяв мораторій, введений в 2001 році.

Закон про відкриття ринку Верховна Рада України прийняла 31 березня, а президент Володимир Зеленський підписав його 28 квітня.

З 1 липня скасовано заборону на продаж земельних ділянок (паїв), які в 1990-х роках були розподілені серед працівників колгоспів і колгоспних пенсіонерів. Державні і комунальні сільськогосподарські землі продажу не підлягають. Їх можна тільки здавати в оренду на електронних аукціонах. Землі з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства під мораторієм не були.

Відповідно до закону про відкриття ринку, з сьогоднішнього дня до 1 січня 2024 року право продавати і купувати землю буде тільки у фізичних осіб (громадян України).

«До 1 січня 2024 року загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати 100 гектарів. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, придбані в власність громадянином до вступу в силу цього підпункту», – йдеться в законі.

З 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. При цьому мова йде тільки про українських юридичних осіб, акціонерами яких є виключно громадяни України, держава або територіальні громади. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки в разі, якщо українці проголосують за на референдумі.

“Лица” писали раніше про:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: