Уряд ухвалив закон про підвищення пенсій для чорнобильців

30 червень 2021 о 18:00 - 4668

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Уряд ухвалив закон про підвищення пенсій для чорнобильців

Уряд ухвалив закон, згідно з яким підвищать розмір пенсій чорнобильцям.

Такою новиною поділились у finance.uа.

297 депутатів України проголосували за прийняття цього закону.

Розміри пенсій. Пенсії ліквідаторам I групи інвалідності будуть підвищені до 16 тис. грн, ліквідаторам ІІ групи інвалідності встановлені на рівні від 13 тис. грн, для ІІІ групи – від 9 тис. грн.

Також передбачається унормувати питання обчислення заробітної плати з п’ятикратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, при призначенні пенсії для всіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

А ще у законі тепер буде прийнята додаткова пенсія за шкоду здоров’ю та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачуються повністю, незалежно від заробітної плати, пенсії чи іншого доходу.

Законом передбачено, що якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення:

  • менше 12 місяців, — заробітна плата (дохід) визначається шляхом поділу загальної суми заробітної плати (доходу) за календарні місяці роботи на кількість зазначених місяців;
  • не менше 30 календарних днів у двох місяцях, — заробітна плата (дохід) визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи;
  • менше місяця, — заробітна плата (дохід) визначається за відповідний календарний місяць з додаванням до заробітної плати (доходу) на основній роботі.

За новим законом особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які отримали інвалідність з причини цієї ліквідації, а також сім’ям які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи отримають пенсію, або заробітну плату (дохід) у з п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Ще окрім пенсій для осіб, які постраждали внаслідок ЧАЕС будуть отримувати інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України.

Відповідно до законопроєкту для перерахованих вище категорій осіб розміри пенсії, починаючи з 2022 року, щорічно з 1 березня індексуються у порядку, встановленому Кабінетом міністрів з урахуванням коефіцієнта збільшення.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: