Європейські вчені навчилися прогнозувати важку форму Covid-19

07 травня 2021 о 16:00 - 1254

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Європейські вчені навчилися прогнозувати важку форму Covid-19

Спільне дослідження вчених з Швейцарії, Німеччини та Франції показало, що тяжкість перебігу коронавірусу можна визначити на ранніх стадіях. Біоммаркером для цього є кількість в організмі Т-клітин-кіллерів.

Пошук маркера

У більшості людей, інфікованих коронавірусом, симптоми легкого ступеня або зовсім не виникають. Однак деякі пацієнти страждають на тяжкі випадки захворювання на COVID-19 і потребують інтенсивної медичної допомоги. Багато з цих пацієнтів згодом помирають або зазнають значних довгострокових наслідків для здоров’я. Для ідентифікації та лікування цих пацієнтів на ранніх стадіях потрібен своєрідний «лакмусовий папірець» – прогностичні біомаркери, які можуть розпізнавати тих, хто ризикує захворіти на важку форму.

Т-клітини в організмі

Команда профессора Буркхарда Бехера з Інституту експериментальної імунології Цюріхського університету, у співпраці з вченими з Франції і ФРН виявила, що биомаркером течії COVID-19 може бути кількість природних Т-клітин-кілерів в крові. При цьому уточнюється, що подібні клітини відносяться до типу білих кров’яних тілець і є частиною “ранньої імунної відповіді”. Єдиний спосіб уникнути ускладнень – вакцинація.

«Кількість природних Т-клітин-кілерів в крові може бути використано для прогнозування важких випадків COVID-19 з високим ступенем впевненості навіть у перший день перебування пацієнта в лікарні», – йдеться в повідомленні.

Вчені припускають, що новий тест на біомаркери допоможе лікарям визначити тип лікування, який буде необхідний для певного пацієнта. Це також дозволить їм прийняти рішення про переведення людини до відділення інтенсивної терапії.

«Однак, коли справа доходить до COVID19, Тклітини і природні клітиникілери демонструють унікальну поведінку і описують свого роду патерн в імунній системі імунну сигнатуру, специфічну для COVID19», розповів профессор Бехер.

Раніше «Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: