Європарламент закликав зупинити будівництво “Північного потоку-2”

30 квітня 2021 о 11:00 - 2295

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Європарламент закликав зупинити будівництво “Північного потоку-2”

Європарламент засудив зосередження Росією військ біля кордонів України і в окупованому Криму і закликав уряди країн ЄС ввести жорсткі економічні санкції в разі ескалації конфлікту.

Таку резолюцію в четвер, 29 квітня, підтримали 569 євродепутатів, 67 висловилися проти, 46 утрималися, повідомляє Deutsche Welle.

У резолюції наголошується, що Росія зосередила біля кордонів України понад 100 тисяч військових з танками, бронемашинами, артилерією та іншими важкими озброєннями. На думку євродепутатів, “масштаб і ударні можливості вказують на наступальні наміри”.

“Якщо подібне нарощування військ в майбутньому перейде до вторгнення в Україну з боку РФ, ЄС має дати зрозуміти, що ціна за таке порушення міжнародного права  буде високою”, – йдеться в документі.

Європарламент пропонує в такому випадку “негайне” припинення імпорту нафти і газу з Росії в ЄС, відключення РФ від платіжної системи SWIFT і заморожування всіх активів олігархів, близьких до російської влади, а також членів їх сімей. Пропонується також анулювання виданих їм віз.

При цьому в Європарламенті висловили невдоволення, що в ЄС немає правових можливостей вводити санкції щодо олігархів, причетних до корупції. Тому  пропонується доповнити режим санкцій за порушення прав людини новим режим санкцій – за корупцію. Євродепутати наголосили, що країни ЄС не повинні бути “затишним місцем для російських багатств і інвестицій сумнівного походження”.

У резолюції призивається зупинити будівництво газопроводу “Північний потік-2” і припинити будівництво “спірних атомних електростанцій,  які будує “Росатом”. Резолюції Європарламенту носять рекомендаційний характер, але Чехія вже виключила “Росатом” з тендеру на будівництво АЕС “Дуковани”.

Європарламент також засудив “факт” того, що агенти військової розвідки Росії  ГРУ причетні до вибуху на складі боєприпасів в Чехії в 2014 році і зажадав “негайно” і без всяких умов звільнити Олексія Навального.

Раніше європейські компанії в обхід санкцій забезпечили поставки новітнього обладнання для трубоукладача “Академік Черський” для добудови газопроводу “Північний потік-2” на загальну вартість не менше $10 мільйонів. Як повідомляла Deutsche Welle, для поставок в обхід санкцій США використовувалася норма, що не поширюється на товари і послуги вартістю менше $1 млн або $5 млн протягом року.

Після дооснащення сучасним італійським і нідерландським обладнанням судно зможе укладати близько двох кілометрів труб на добу. Це вдвічі більше, ніж судно “Фортуна”, яке вже працює в територіальних водах Німеччини і Данії.

“Лица” також писали: Times: Захід умиротворяє Путіна, як колись умиротворяв Гітлера.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: