Які рішення прийняли на 10-й сесії міськради Дніпра VIII скликання?

22 вересня 2021 о 17:00 - 5656

AvatarVirsavia Gonchar


Які рішення прийняли на 10-й сесії міськради Дніпра VIII скликання?

У Дніпрі 22 вересня пройшла десята чергова сесія Дніпровської міської ради VІІI скликання.

Як повідомили в прес-службі міської ради, на сесію зібралося 57 депутатів. На порядку денному стояли фінансово-бюджетні питання, зміни до низки муніципальних програм, продовження дії тих, які закінчуються цьогоріч.

На сесії ухвалили низку важливих рішень:

  • Збільшили фінансові ліміти для проєктів співфінансування ОСББ та ЖБК. Раніше організовані співвласники могли подавати заявки не більше ніж на 200 тис. грн для поточних ремонтів та не більш як 1,5 млн грн – для капітальних. Тепер ці ліміти: до 250 тис. грн для поточних та до 2 млн грн – для капітальних.

Також збільшили терміни подання заявок. Раніше було до 31 серпня, тепер – до 30 вересня.

  • Проголосували за програму підтримки та розвитку «Бібліотечна молодь» на 2021-2025 роки. Наразі у Дніпрі 39 бібліотекарів до 35 років, і програма розрахована на те, що їхня кількість щороку зростатиме, а кадровий потенціал публічних бібліотек зміцнюватиметься.

Молоді бібліотекарі матимуть мотивацію, оскільки отримають щомісячну   доплату у 2000 грн, зможуть навчатися та підвищувати кваліфікацію, а також братимуть участь у міжнародних та всеукраїнських заходах. Таким чином зросте професійний рівень молодих спеціалістів та зменшиться рівень плинності кадрів серед них.

  • Дніпровська міська рада прийняла у комунальну власність пасажирський теплохід, на якому проходитимуть заняття юні моряки та річковики. Ним опікуватиметься комунальний заклад позашкільної освіти «Міський палац дітей та юнацтва», де працюють відповідні гуртки. Судно дісталося територіальній громаді безкоштовно – його подарували.

Навчання на реальному теплоході дозволить дітям краще розуміти процес експлуатації корабля, роботу його технічних засобів, наприклад, двигуна.

  • Міськрада прийняла на баланс Алею дипломатів, що по вул. Старокозацькій (біля скверу Героїв). Зеленою зоною опікуватиметься комунальне підприємство «Дирекція територій і об’єктів рекреації» департаменту парків та рекреацій ДМР. Відповідне рішення ухвалили депутати міськради під час чергової сесії 22 вересня.

Орієнтовна площа алеї – 0,8 га. Цьогоріч Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Джоель Ліон та Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Штефан Кайль висадили там кавказькі липи.

  • Комунальному підприємству «Екополіс» Дніпровської міської ради надано повноваження притягувати до адміністративної відповідальності тих, хто порушує правила поводження з відходами та засмічує територію міста.
  • З вулиць міста прибиратимуть електросамокати, сегвеї, сегвілі, гіроскутери тощо, які здаються в оренду та не мають власників.

Це пов’язано із тим, що особи, які випозичають комусь подібні транспортні засоби, використовують у своїй діяльності об’єкти комунальної власності. Аби продовжувати працювати на території міста, їм необхідно укладати договори з КП «Дніпровські активи» ДМР та сплачувати податки до міського бюджету.

Проте перебіг цієї сесії не можна назвати спокійним. Під час обоговорення змін до бюджету міста Філатова з рівноваги вивели депутати-жінки від опозиційних фракцій. Спочатку представниця “Громадської сили” Катерина Збарська заявила, що її фракція не голосуватиме за бюджетні питання, оскільки вважає недоцільним спрямування кошти на паркувальну інспекцію, утримання кишенькового телеканалу міської влади ДніпроТВ та піар мерії у той час, коли не вирішуються першочергові проблеми міста – ремонт дахів, ливнівок, проблема з отопленням житла. За цим представниця “Слуги народу” Світлана Бедлецька підхопила хвилю критики Філатова, акцентуючись на питаннях функціонування ОСББ, реконструкції парків та витрат на судно, яке місто приймає на свій баланс. Філатов у відповідь похвалився, що держава дасть на реконструкцію парка Глоби понад мільярд гривень.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: