Як святкують День державного прапора України на Дніпропетровщині

23 серпня 2021 о 11:00 - 18852

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Як святкують День державного прапора України на Дніпропетровщині

У великому промисловому місті Дніпропетровської області – Кривому Розі, цей день відзначили підняттям національного жовто-блакитного прапора на величезному флагштоці.

Про це повідомляє 1kr.ua.

Подія відбулася рано вранці сьогодні, 23 серпня, за день до найвеличнішого свята нашої країни. Цьогоріч синьо-жовтий стяг підняли у парку Героїв на перехресті проспекту Металургів та вулиці Героїв АТО. Встановлення флагштоку діаметром 300/1450 та висотою 72 метри, відбулось коштами облбюджету. Проєктну документацію розробляла підрядна організація «Форт Проект» за 646 тисяч 188 гривень. Скільки ж витратили на саму конструкцію не повідомляється, проте чиновники рапортують про реконструкцію міського парку, де відбувалося сьогодні вранці підняття прапору.

Вартість реконструкції парку Героїв  коштувала платникам податків – 21 мільйон 535 тисяч 327 гривень.

До відкриття флагштоку у Кривому Розі цьогоріч долучився й президент України Володимир Зеленський, який, як відомо, народився у цьому місті. Щоправда, особисто відвідати малу Батьківщину у президента не вийшло, він вийшов на зв’язок із своїми земляками онлайн о 8:55  за київським часом. У відеозверненні лідер нації наголосив, що Кривий Ріг є географічним центром України.

Це арт-об’єкт, навколо якого розташованого 25 сталевих крил, вони уособлюю наші 24 області і Крим. Це символ”.

На думку президента подія має символізувати підняття українців у нору, на висоту, а це робити легше спільно й разом. Також Зеленський подякував всім, хто робить кольори нашого прапора яскравими і відомими.

Довідково

День Державного прапора України – державне свято, яке присвячене одному з символів – прапору країни. Свято встановлене Указом Президента України Л.Кучмою та змінене третім президентом держави В.Ющенко. Саме у цей день 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла до сесійної зали Верховної Ради синьо-жовтий український стяг. Цій події присвячена відповідна картина на стіні Ради, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом у музеї ВР України. Наступного ж дня Україна проголосила незалежність.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: