Як «Самозахист підприємців» захищає своїх членів у судах та на вулиці

11 травня 2021 о 16:10 - 825

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Як «Самозахист підприємців» захищає своїх членів у судах та на вулиці

14 червня 2021 року о 10:00 Дніпровський апеляційний суд розгляне апеляцію на вирок колишнього інспектора Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради Катюжана Сергія Олександровича.

Про це повідомляється на порталі «Судова влада України».

Скрин даних порталі «Судова влада України»

 

Як розповіла «Лицам» прессекретарка Громадської організації «Самозахист підприємців» Оксана Єськова, інспектор Катюжан брав участь у побитті підприємця, який відстоював від незаконного знесення кіоск товариша.

У Єдиному держреєстрі судових рішень, в опублікованому вироку суду першої інстанції потерпілий підприємець каже, що обвинувачений інспектор КП «Благоустрій міста»

«сів зверху на нього, заламав йому руки, прижав коліном, надавив на лопатку, від чого йому стало боляче. При цьому ОСОБА_2 кричав, щоб він (ОСОБА_1) лежав на землі. Він намагався здійснити опір, але ОСОБА_2 надавив на нього сильніше, він вже не зміг чинити опору ОСОБА_2 та вирватися, так як він (ОСОБА_2) тримав його та сидів на ньому».

Сам Катюжан пояснив, що

«за власною ініціативою, максимально обережно, заламав руки ОСОБА_1 та передав його співробітниками муніципальної гвардії. При цьому, він потерпілого не бив та не сидів на ньому, коли заламував руки»,

але ці слова спростували семеро свідків.

Також у вироку зазначається, що інспектор з благоустрою є учасником бойових дій.

ГО «Самозахист підприємців» вважає, що ця справа дуже показова та важлива для підприємництва Дніпра. Прессекретарка організації пояснила:

«Мені здається, у 2017-му ще році (насправді, аж у 2016-му – ред.) у підприємця, члена «Самозахисту підприємців» наша місцева влада вирішила демонтувати кіоск. Звичайнісінький кіоск.

Підприємець торгував солодощами, але розташувався той на житловому масиві «Тополя» близько «АТБ». Звичайно, що продаж цукерок не давав робити виручку в «АТБ» цукерками, і влада вирішила просто демонтувати кіоск, щоб підприємець не заважав роботі великого супермаркету.

Коли приїхали демонтажники, «самозахистянин» погукав своїх друзів на допомогу, ми приїхали заважати їм демонтувати кіоск.

Приїхала «Муніципальна гвардія» – озброєна кийками, озброєна газовими балонами, бозна ще чим, дубинами.

Потім на допомогу викликали поліціянтів.

Потім викликали воєнізований якійсь загін. Озброєні бойовики, з автоматами, наставили дула на нас, почали нас відтісняти від цього кіоску. Звичайно, що почалася бійка і стусанина. Хлопці «Самозахисту», та й дівчата ніколи нічого не бояться, навіть автоматів, їм все одно. Вони почали відштовхувати тих людей від кіоску.

Самі інспектори КП «Благоустрій міста» почали хапати людей за руки, відтягувати, заламувати руки, бити, штовхати, викручувати руки, рвати одяг. Люди постраждали дуже сильно, і жінки, і чоловіки.

Ми викликали поліцію, всі написали заяви, бо пошкодження були дуже серйозні.

Це було незаконне знесення кіоску, не було рішення суду.

Чому інспекторам «Благоустрою міста» можна хапати людину, викручувати руки, бити, штовхати на землю і таке інше? З якого дива? Яким законом це взагалі виправдано?

Звичайно, що ми подали заяви, за фактом була відкрита кримінальна справа. Досудове розслідування тривало дуже довго.

І нарешті ми отримали рішення суду – це вирок. Співробітник (колишній вже співробітник, зараз звільнений, як він каже, безробітний), хлопець отримав статтю.

Ми мали довести до кінця цю справу. Чому? Щоб іншим, тим, хто буде приходити на роботу в такі комунальні підприємства, тим, хто буде зв’язуватися з тим, що в людини можна просто так відібрати майно, він буде знати, що людина вільна.

Підприємець або інша розумна, думаюча людина стане на захист свого майна. І, звичайно, коли він його захищатиме, – а він буде правим в любому випадку, коли він захищатиме власне майно, – будуть ось такі бійки чи інші події, і звичайно будуть жертви, і звичайно будуть кримінальні провадження.

І, звичайно, що той, хто полізе щось в когось забирати, отримає вирок. Тому ця справа для нас і для інших дуже показова».

Нагадаємо, раніше лідер «самозахистян» Віктор Боровинський розповів про відношення до дій кампанії #SaveФОП у минулому році.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: