Як пройде свято Водохреща в Дніпрі та області

16 січня 2021 о 13:45 - 1199

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Як пройде свято Водохреща в Дніпрі та області

15 січня, в пресцентрі ІА «МістДніпро» відбулася пресконференція на тему «Як буде проходити святкування Хрещення в Дніпропетровській області». В ній взяли участь представники органів влади, духовенства та ДСНС.

Євлогій, Архієпископ Новомосковський, вікарій Дніпропетровської єпархії розповів, що цього року не буде і традиційного хресного ходу до річки. Священики просто освятять водойми 18 і 19 числа. А освячену воду можна набрати і біля храмів.

«Занурення в ополонку і обряд хрещення не мають нічого спільного, якщо ви хрещений не обов’язково занурюватися на Водохреща, зазначає священик. До того ж багато хто поспішає зануритися ще до освячення вод річки, що взагалі не має ніякого сенсу», розповів він.

Начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак розповів, яка погода буде в області на Хрещення:

«З 16 січня на територію Дніпропетровської області заходить холодне арктичне повітря. Температура повітря істотно знизиться. У вівторок, 19 січня: температура -15 …- 20 градусів, вдень -10 …- 15 градусів»

Заступник начальника ГУ ДСНС в Дніпропетровській області з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Шевченко розповів, що цього року не буде ні хресних ходів до річки, ні організованих водохресних купань. Тільки рятувальники 19 січня будуть чергувати в традиційних місцях занурень, щоб в разі екстреної ситуації допомогти відчайдушним купальщикам.

«У нас в переліку 18 підтверджених місць, де щороку люди занурюються в водойми на Хрещення і там чергуватимуть рятувальники по 3-4 людини. Всього плануємо задіяти близько 300 осіб », – розповів Олександр Шевченко.

Разом з представниками влади, духовенства та рятувальниками хочемо закликати не організовувати масові занурення в ополонки, а також наголосити на дотриманні карантинних обмежень під час святкування.

Нагадаємо, в Дніпрі на проспекті Хмельницького ВАЗ збив літнього чоловіка.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: