Як підготуватись до Хрещення та що треба знати про це

15 січня 2021 о 19:30 - 1962
Як підготуватись до Хрещення та що треба знати про це

Після новорічних свят є дуже традиційне свято для українців — Хрещення, але що треба знати про це та звідки все пішло розберемося далі.

Про це повідомив breaking.znaj.ua.

Традиція ця в Україні з’явилась вже давно. Раніше в повір’ях було, що це все пішло від хрещення Ісуса Христа. Але вчені дослідили, що це пішло ще з часів скіфів.

Адже за цією українською традицією святкували ще напередодні обмивання Христа.

Ввечері 18 січня вся родина збиралася за столом після заходу сонця, коли з’являлася перша зірка. Відтоді й назва звідти «голодна кутя», тобто не щедра, а пісна.

У багатьох областях України прийнято було ставити ще на чолі кута кімнати, в якій сім’я вечеряє, символічний дідух — зв’язка з Житніх снопів. Він символізує родючість, добробут, духів предків, зачинателя роду.

Після родинної вечері свої прилади складали в окрему місткість та покривали їх хлібом, ніби це робили задля врожаю.

А на ранок 19 січня, в деяких регіонах України була традиція, що дівчатам треба було відправлятися до річок, щоб просто вмиватися, робили це щоб дівчата були красиві та режево-рум’яні, свіжі на обличчя.

Ще в Україні з давніх-давен вважалося: коли священник занурює в водойму хрест, з нього вилітає вся нечиста сила.

У Слобожанській Україні вірили, що на мить свячена вода в ополонці перетворюється на вино.

Є ще прикмета пов’язана з Хрещенням така: якщо в цей день людину охрестити, то вона завжди буде щаслива.

Тому хрещення святкується 19-го числа православними хрестианинами, які дотримуються літочислення згідно з юліанським календарем. Так в датах в наш час 6-е січня припадає на 19-е.

В наші часи занурення в водойми 19 січня є досі. В цей день треба рано піднятись, щоб відвідати святкове богослужіння, набрати свяченої води й під заступництвом священника зробити купання в ополонці.

За релігійних вірувань, купатися в цей день в крижаних освячених водоймах зовсім нешкідливо для здоров’я, а навпаки — це принесе всім зцілення. Однак у статистики та медиків на цей рахунок свої погляди.

Лікарі радять готуватись до цього заздалегідь. Треба почати загартовуватись за пару місяців до січня, а в ідеалі — взагалі почати занурюватися в річках з серпня. Так організм зможе плавно налаштуватися на обмивання в холодній воді.

Рекомендують робити наступне для цього:

За 2-5 днів до Водохреща почніть приймати контрастний душ: перші 2 хвилини-тепла вода, далі — поступовий перехід на холодну. Саме купання теж має бути поступовим — не «стрибайте» під душ відразу і цілком. Спочатку — ступні, ікри, долоні, руки, а потім — вже і все тіло. Зрозуміло, купання у ванній або лазні така підготовка не замінюється.

Перед душем слід зробити що розігріває м’язи 5-хвилинну зарядку.

Другий день контрастного душу має на увазі збільшення часу перебування під струменем холодної води до 5-и хвилин. Але врахуйте, що вода не повинна бути крижаний — максимум близько 15-и градусів.

Після цього обов’язково жваво розітріть все тіло нагрітим на батареї рушником, одягніть затишний махровий халат і м’які шкарпетки.

Закріпити результат 2-денного контрастного душу можна швидкої босою пробіжкою по снігу.

Однак багато людей зовсім не готуються, тому часто потім хворіють.

Ще радять не вживати алкоголь на передодні свята. Краще вранці добряче поснідати, але їжа повинна бути поживною не жирною.

Коли ви вже опинилися на березі водойми зі священником, озброївшись хрестом для цього обряду, подбайте про своє тіло перед духовним божественним очищенням:
невелика зарядка для розігріву — відіжміться, поприсідайте, зробіть кілька випадів ногами;
роздягайтеся поступово, починаючи з верхнього одягу і закінчуючи взуттям;
врахуйте, що не можна пірнати на підпитку;
занурюючись у воду, робіть це поступово, але швидко — максимум 2-3-х хвилин;
вийшовши з води, відразу ж надіньте на себе суху і теплу одягу, і передбачте вибір гардеробу так, щоб одягнутися можна було максимально швидко — ґудзик та складні застібки протипоказані;
після цього знову-таки не слід святкувати алкоголем (мало того, що це в принципі суперечить релігійним поглядам, так ще і дуже погано позначається на роботі серця), кращий варіант — заздалегідь заготовлений теплий чай з термоса.

Також категорично заборонено пірнати, якщо маєте:

  • серцево-судинні захворювання,
  • підвищену температуру тіла,
  • критичні дні,
  • хронічні хвороби носогорла, дихальної та сечостатевої систем,
  • судомні хвороби,
  • епілепсію,
  • діабет,
  • кон’юнктивіт,
  • туберкульоз,
  • болить горло — теж краще побережися від екстриму.

А також не належить купатися на Водохреще  вагітним, жінкам зі схильністю до гінекологічних захворювань, годуючим мамам.

Поділитися: