Все найгірше – дітям. Корупція у міській владі Дніпра: дивна любов міської влади і приватної контори (фото, відео)

30 вересня 2020 о 09:51 - 12245

verasta3verasta3


Все найгірше – дітям. Корупція у міській владі Дніпра: дивна любов міської влади і приватної контори (фото, відео)

У новий навчальний рік зі старим монополістом. Усі їдальні шкіл і дитячих садочків у Дніпрі  обслуговує ТОВ «Контракт Продрезерв 5». Фірма почала вигравати тендери на обслуговування шкіл від 2016 року. Як компанія справляється з харчуванням школярів Дніпра? Чи все так райдужно, як обіцяли в міськраді?

Про корупцію в міській владі Дніпра не писав тільки ледачий. Але історія з організацією харчування вихованців шкіл і дошкільних установ вибивається з цього ряду злочинів своїм винятковим цинізмом, пише на своїй сторінці в Фейсбук Анна-Марія Юрченко, учасник групи «Типовий Дніпро».

 

Монополія ТОВ «Контракт Продрезерв 5» призвела до різкого здорожчання та низької якості харчування школярів.

Восени 2016 року Дніпровська мерія перевела на так звану «систему аутсорсингового харчування» половину міських шкіл. В решті половині шкіл реформу почали впроваджувати з початку 2017 року.

У червні того ж 2017 року, надихнувшись нібито «хорошим результатом», мерія оголосила, що на «аутсорсинг» вони вирішили перевести і дитячі садки.

Чи поліпшилася насправді якість харчування в дитячих установах?

У вересні 2018 року 38 учнів 62-ї дніпровської школи потрапили до лікарень з симптомами харчового отруєння. Перевірка Госпотребслужби виявила в харчоблоці школи ряд найсерйозніших порушень.

14 березня 2019 року 512 з 904 учнів школи №112 через погане самопочуття не з’явилися на навчання. 13 з них потрапили до лікарні.  За фактом порушення санітарних норм і правил правоохоронцями було відкрито кримінальне провадження.

У числі іншого, виявилося, що аналогічні проблеми час від часу виникали в учнів багатьох інших шкіл і садків Дніпра. Зокрема, 14, 18, 32, 34, 62-а школи, 69-дитсадка та інтернату №4.

У поточному році годує дітей Дніпра все те ж ТОВ «Контракт Продрезерв 5». На другий день поточного навчального року – 2 вересня одинадцять учнів гімназії №57, після того як повернулися з занять додому, відчули себе погано. У всіх дітей практично одночасно з’явилися однакові симптоми– нудота, блювота, слабкість, розлад шлунка і лихоманка.  Про це батьки повідомили класних керівників учнів вранці 3 вересня. На думку батьків школярів, причина поганого самопочуття їхніх дітей – їжа з їдальні.

У той же самий день, 2 вересня, нездужання відчули діти ще з двох шкіл Лівобережжя міста – 8-ої та 43-ї.

Вимальовується схема щоденного буденного злочину мерії і його гумдепа проти здоров’я дітей Дніпра:

1.    В харчуванні учнів шкіл і дошкільних установ створена монополія однієї фірми;

2.    Директор школи позбавлений права контролювати монополіста і втручатися в роботу харчоблоку;

3.    Як спеціально, з приходом монополіста школи міста масово позбулися медпрацівників, на ставках яких мерія вирішила трохи «зекономити»;

4.    Непідконтрольний нікому монополіст системно і грубо порушує всі мислимі і немислимі санітарно-гігієнічні норми;

5.    Мерія у всіх випадках НП відразу і без варіантів стає на бік фірми-монополіста.

Вам не здається, що така дивна любов міської влади і приватної контори може бути зрозуміла тільки меркантильним інтересом чиновників? Все ж на кону стоять 300-340 мільйонів бюджетних грошей плюс 200-220 мільйонів поборів з батьків.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: