Влада Литви закликає громадян позбутися китайських смартфонів

23 вересня 2021 о 16:30 - 6477

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Влада Литви закликає громадян позбутися китайських смартфонів

Міністерство оборони Литви порадило жителям країни не купувати нові китайські смартфони і викинути вже наявні з урахуванням представленого уряду звіту про те, що вироблені китайськими фірмами телефони містять додатки для цензури контенту.

Про це речник міністерства оборони країни повідомив на офіційному брифінгу.

Нові телефони китайської технологічної компанії Xiaomi вміють виявляти і піддавати цензурі такі вирази як” Свободу Тибету “або” Хай живе незалежність Тайваню “, – йдеться в звіті, складеному литовської державною службою кібербезпеки, повідомило агентство Reuters.

У відомстві додають, що ця функціональність в Xiaomi Mi 10T 5G була відключена для європейського регіону, але її в будь-який момент можна віддалено активувати.

Ми рекомендуємо не купувати нові телефони китайських фірм і якомога швидше позбутися від уже куплених“, – сказав представник міноборони Маргиріс Абукевічюс.

У звіті також відзначається, що телефони Xiaomi відправляють зашифровані дані на сервер, що знаходиться в Сінгапурі.

Уразливість безпеки була виявлена ​​і в китайському телефоні Huawei P40 5G. У смартфонах іншої китайської фірми – OnePlus – уразливості виявити не вдалося.

Представник Huawei в країнах Балтії заявив, що телефони цієї фірми не передають дані користувачів третім особам.

Відносини Китаю та Литви за останній місяць погіршали. Пекін в серпні зажадав від Литви відкликати свого посла з КНР, коли Вільнюс дозволив Тайваню відкрити в Литві представництво під власною назвою. У Китаї це визнали провокацією.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван минулого тижня провів переговори з прем’єр-міністром Литви Інгрідою Шимон, пообіцявши Вільнюсу підтримку перед обличчям тиску з боку Пекіна.

Як ми писали раніше у рубриці Світ:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: