Відзавтра за паркування в Дніпрі можна не платити – суд відмінив рішення про тариф

26 серпня 2020 о 12:55 - 77014

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Відзавтра за паркування в Дніпрі можна не платити – суд відмінив рішення про тариф

Тарифи на парковку у місті Дніпро скасовані.

Про це повідомляє ГО «Платформа «Громадський контроль» у Facebook.

«Друзі, перемога! Тільки що суд апеляційної інстанції став на бік Громадський Контроль у суперечці з мерією щодо вартості парковок у місті. Тепер за паркування можна не платити, поки не буде прийнято нове рішення міськвиконкому, сподіваємось по регуляторній процедурі.

Ми вимагали скасувати постанову, якою мерія встановила тарифи у 10-15 грн за годину паркування. Тому що це рішення, яке суттєво впливає на всіх містян, прийняли без дотримання регуляторної процедури. Тобто без громадських слухань та презентації розрахунків тарифу.

Найцікавіше те, що Дніпровська міськрада не просто встановила платне паркування, а, по суті, віддала цей бізнес, який міг би поповнювати бюджетну казну, приватній фірмі з офшорним корінням.

Після тривалого процесу колегія суддів винесла рішення, яким скасувала та визнала незаконною вказану постанову міськради», – йдеться, зокрема, в заяві організації.

Перебіг судового засідання можна передивитися за цим посиланням.

«Позиція міськради в цьому питанні (позиції в суді – ред.) була максимально абсурдна. Спочатку мерія заявляла, що рішення про тарифи – це суто справа приватного оператора та міськради. Сьогодні вони пішли далі і відстоювали думку, що рішення про тариф на парковки прийняли у 2011 році, тому інтереси Громадського Контролю не були порушені, бо нашої організації тоді ще не було. Ми довели, що зміни до рішення про тариф приймали від 2011 року і до сьогодні, а тариф у 15 грн встановлено недавно.

З боку мерії можливе продовження судової суперечки у касаційній інстанції. Однак вже зараз, коли рішення суду апеляційної інстанції вступить у законну силу, влада міста буде змушена діяти за процедурою прийняття регуляторного акта, як мінімум – винести питання тарифів на паркування на публічне обговорення.

Вітаємо усіх автомобілістів Дніпра: борімося – поборемо», – резюмують активісти.

Нагадаємо, слідчі по кримінальному провадженню № 42019040000000606 від 17.09.2019 наразі з’ясовують, як службові особи Дніпровської міської ради, комунального та приватного підприємств за попередньою змовою запровадили протиправну схему, згідно з якою «Паркт Сервіс Группе» збирає кошти за паркування транспортних засобів та не перераховує їх до бюджету Дніпра, а у подальшому гроші розподіляються між членами групи та привласнюються.

Скрин запису ГК

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: