Відбулась шоста сесія Дніпропетровської обласної ради

17 червень 2021 о 09:00 - 12456

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Відбулась шоста сесія Дніпропетровської обласної ради

Депутатський корпус обласної ради VIII скликання зібрався на чергову сесію. Було ухвалено низку важливих рішень. Серед яких — бюджетні спрямування на нові будівництва й реконструкції, оснащення класів Нової української школи, виділення додаткових коштів на ліки хворим на діабет, безоплатне відвідуванні учасниками та рідними бійців обласних театрів та музею АТО.

Про це повідомляє Дніпропетровська облрада.

«У 2020 році театрально-концертні заклади обласного підпорядкування безкоштовно відвідало 3 690 бійців АТО та ООС та членів їхніх родин. З них — 2 031 дорослий та 1 659 дітей. Зважаючи на популярність театрів серед наших захисників, депутати підтримали рішення про те, аби установити безоплатне відвідування театрально-концертних закладів культури обласного підпорядкування учасниками АТО/ООС, членами їхніх родин та членами родин загиблих учасників», — пояснив голова обласної ради Микола Лукашук.

Серед важливих бюджетних спрямувань у сфері освіти:

— 1 000 000 грн — капітальний ремонт КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж»;
— 1 000 000 грн — нове будівництво закладу дошкільної освіти ясла — садок №1 «Сонечко» Петриківської селищної ради на 250 місць;
— 1 222 438 грн — капітальний ремонт Царичанської загальноосвітньої школи І-III ступенів в смт Царичанка;
— 11 500 000 грн — капітальний ремонт «НВК «ЗОШ І-III ступенів №1- Покровський ліцей», смт Покровське;
— 12 258 563 грн — будівництво ДНЗ на 115 місць, вул. Малки, м. Покров.
— 15 474 628 грн — капітальний ремонт Лихівської середньої загальноосвітньої школи;
— 19 410 606 грн — будівництво ДНЗ на 80 місць в с.Старі Кодаки;
— 30 700 000 грн — капітальний ремонт Сурсько-Литовської середньої школи Дніпровського району;
— 40 000 000 грн — капітальний ремонт «Навчально-виховного комплексу № 33 «Маріїнська багатопрофільна гімназія.
Щодо медичної галузі, то, згідно з рішенням депутатів, капремонт отримає амбулаторія загальної практики сімейної медицини в с. Сурсько-Литовське. Реконструкції — онкодиспансери в Дніпрі та Кривому Розі, а також обласна клінічна лікарня Дніпропетровщини. Зокрема, на реконструкцію Мечникова закладено 9 242 540 грн. За цей кошт буде проведено детальну експертизу та створено стратегію масштабної реконструкції обласного мед закладу.

«Депутатський корпус також підтримав рішення про розширення природно-заповідного фонду області. На території Павлоградського району планується створення двох регіональних ландшафтних парків місцевого значення «Малотернівський» ( 214 га) та «Івано-Межеріцький» загальною площею 100 га», — розповів Микола Лукашук.

Серед інших бюджетних рішень — виділення 400 000 грн на створення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю в обласному центрі кардіології та кардіохірургії, 500 000 грн — на створення проєктно-кошторисної документації реконструкції аеропорту в Кривому Розі, понад 3 млн грн направлено на завершення будівництва малого групового будинку у с. Богданівка.

Також на сесії депутати підтримали два звернення. Одне — до прем’єр-міністра України, стосовно передачі облрадам повноважень щодо надання спецдозволів на користування корисними копалинами місцевого значення.

Це дасть можливість заохотити місцеві громади до освоєння надр та, як наслідок, залучення інвесторів і створення робочих місць.

Друге звернення адресоване Кабміну. В ньому — про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» й освітні пільги для спортсменів. Депутати наголошують на необхідності надавати молодим спортсменам преференції при вступі до ВИШів.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: