Вибори в Дніпрі: все не так, як здається, — політолог

11 листопада 2020 о 16:30 - 2715
Вибори в Дніпрі: все не так, як здається, — політолог

Вже 22 листопада хвиля виборів закінчиться по всій Україні. У 16 містах, в тому числі в 9 обласних центрах, діючі мери не змогли набрати 50 + 1% голосів виборців.

Так, в Дніпрі в другому турі зійдуться лідер «Громадської сили» Загід Краснов і поки ще чинний мер від новоствореної партії «Пропозиція» Борис Філатов.

Але дивитися на вибори в розрізі виключно мерського крісла — недалекоглядно. Велику роль мають і мандати до міської ради обласного центру Дніпра, і до Дніпропетровської обласної ради.

Якщо припустити, що в другому турі мерських перегонів перемагає Загід Краснов, то, що набрала найбільше мандатів в міську раду, «Пропозиція» може залишитися в меншості, вважає політконсультант Сергій Биков.

«В даному випадку навіть не буде грати ролі, що у партії Краснова 8 мандатів, а щоб сформувати більшість, потрібно 32. В умовну коаліцію з Громадської силою можуть увійти всі фракції, крім пропозицій. Так, навіть ті, які за чутками продали франшизу Корбана з Філатовим. Адже, як ми знаємо з основ української політики: «надана послуга  оплати не потребує».

Дійсно, мало кого здивує, якщо «Пропозиція» залишать ні з чим. Адже поки що діючий мер і його офіційний радник Корбан за 5 років насолили багатьом бізнес — елітам. А тепер, завдяки другому туру і несподіваному для самого Філатова опонентові, всі «скривджені» можуть об’єднатися навколо того самого Краснова, щоб повернути місту нормальне життя і задовільний для всіх бізнес-клімат.

Варто відзначити успіх «Громадської сили» на рівні всієї області. Раніше вони були представлені тільки в міських радах Дніпра і Нікополя. Тепер партія Загіда Краснова завела своїх депутатів до міськрад Павлограда і Вільногірська, також показавши відмінний результат в ОТГ — Новоолександрівське, Грушівське Криворізького району, Покровське Нікопольського району.

«В обласній раді справи йдуть трохи інакше. Дніпропетровска облрада складається з 120 депутатів, а 30 з них отримала партія влади Слуга Народу. Крім неї, мандати отримали ОПЗЖ, Громадська Сила, Блок Вілкула, Пропозиція, Європейська солідарність, і Батьківщина. При будь-якому результаті виборів мера Дніпра, більшість формуватимуть за участю Слуги народу і Громадської сили Загіда Краснова. Інші учасники більшості можуть змінюватися в залежності від рішення цих двох політсил», — прогнозує політконсультант Сергій Биков.

Ось вам і феномен місцевих проектів, які, обігнавши низку всеукраїнських, завдяки своїй послідовній роботі стають справжньою регіональної силою.

Поділитися: