Верховна Рада легалізувала криптовалюти

08 вересня 2021 о 20:00 - 2537

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Верховна Рада легалізувала криптовалюти

В Україні легалізують криптовалюта. Закон про віртуальні активи прийнятий у другому читанні.

Про це стало відомо з сайта Парламента.

8 вересня 2021 року Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроект №3637 «Про віртуальні активи». Він регулює галузь криптовалют і тепер власники таких активів зможуть легально обмінювати і декларувати їх, а міжнародні кріптокомпаніі – реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

За прийняття законопроекту в другому читанні проголосувало 276 депутатів.

Що передбачає закон

Документ визначає поняття та правовий статус віртуального активу, а також питання прав власності та здійснення операцій з такими активами в Україні. Після підпису президента в силу вступлять такі зміни:

  • криптовалюти отримають юридичний статус;
  • учасники ринку отримають право на судовий та інші способи захисту прав на віртуальні активи;
  • в Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, на яких відбуваються торги віртуальними активами. Однак для цього вони (як і інші постачальники послуг пов’язаних з обігом крітовалют) повинні будуть пройти держреєстрацію в Україні та подавати звіти про свою діяльність в компетентні органи;
  • регулятором ринку віртуальних активів буде Мінціфра, також в окремих випадках повноваження будуть у НБУ і Національна комісія з цінних паперів;
  • законопроект передбачає створення нового регулятора – Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА), яка буде видавати кріптокомпаніям дозвіл на роботу в Україні;
  • фінмоніторинг ринку віртуальних активів буде відбуватися відповідно до рекомендацій FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).

«Власники криптовалюти отримають ряд переваг. Завдяки тому, що з’явиться законодавче регулювання цієї сфери, вони, як мінімум, зможуть захистити свої достатки в віртуальних активах, якщо щось трапиться. Також вони зможуть легально обміняти кріптоактіви, задекларувати їх. Цей процес буде абсолютно «білим». Крім цього, ми очікуємо, що з’явиться цілий ринок посередницьких послуг для оплати товарів кріптоактівамі, їх зберігання, обміну. Це розширить можливості їх використання », – розповів в коментарі« Мінфін »заступник міністра цифровий трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняки.

Також раніше стало відомо, що у Сальвадорі парламент визнав криптовалюту Bitcoin платіжним засобом нарівні з доларом. Нагадаємо, що зараз курс Bitcoin – 1 до 1,2 млн гривень.

Як “Лица” писали раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: