“Вакцинна дипломатія”: США почнуть ділитися дозами AstraZeneca з іншими країнами

27 квітня 2021 о 14:00 - 1293

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


“Вакцинна дипломатія”: США почнуть ділитися дозами AstraZeneca з іншими країнами

Сполучені Штати планують поділитися мільйонами доз вакцини від коронавируса AstraZeneca з іншими країнами в найближчі місяці, повідомив Білий дім.

Про це, як пишуть CNN,  повідомив Байден у понеділок.

«Сьогодні ми оголосили, що адміністрація розглядає варіанти розподілення доз вакцини AstraZeneca американського виробництва протягом наступних декількох місяців», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі під час брифінгу для преси.

Дженніфер Псакі сказала, що FDA проведе перевірку якості доз, перш ніж вони зможуть покинути країну, і що план США по поширенню вакцини все ще розробляється. Білий дім не повідомив, які країни отримають вакцину.

Пізніше в понеділок високопоставлений представник адміністрації заявив, що в найближчі два місяці може бути доступно до 60 мільйонів доз вакцини AstraZeneca, які будуть передані іншим країнам, якщо FDA видасть дозвіл на їх використання.

Представники адміністрації Байдена розповіли, що майже щодня телефонні дзвінки від союзників – як бідних, так і багатих – просять допомоги в забезпеченні їх вакцинами.

Одна з таких країн – Індія, яка в даний час переживає один з найсильніших сплесків коронавируса в світі. Байден і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді говорили в понеділок.

Повідомляється, що США шукають способи збільшити виробництво вакцин в Індії та інших країнах.

Представник AstraZeneca сказав, що компанія не може коментувати деталі плану розподілу вакцин, але підкреслив, що дози “є частиною зобов’язань AstraZeneca по поставкам перед урядом США”.

«Рішення про відправку  з США в інші країни приймаються урядом США», – додав прес-секретар.

Очікується, що в США буде надлишок вакцин в кількості сотень мільйонів доз. Деякі з цих доз вже були відправлені в Мексику і Канаду в рамках того, що США називають «позикою». Поки не відомо, чи будуть США поширювати  додаткові партії вакцин AstraZeneca серед міжнародної спільноти у вигляді кредиту або подарунка.

“Лица” також писали: Уряд Туреччини в рамках карантинних обмежень вводить комендантську годину.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: