Вакцинація від грипу зменшить ускладнення COVID-19

07 серпня 2020 о 11:30 - 10824

adminadmin


Вакцинація від грипу зменшить ускладнення COVID-19

Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян, незважаючи на карантинні заходи, вакцинуватися від грипу, оскільки щеплення є найдієвішим засобом профілактики грипу і його ускладнень. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

ВООЗ визначила штамовий склад вакцин проти грипу на сезон 2020-2021 для Північної півкулі. Відповідно до цих рекомендацій, до складу вакцин включені вакцинні вірусні компоненти A(H1N1)pdm09, A(H3N2) та B/Victoria.

В Україні для імунопрофілактики грипу вже зареєстровані 4 препарати виробництва Франції, Південної Кореї, Нідерландів і Китаю, також завершується реєстрація ще 2 вакцин виробництва Нідерландів і Південної Кореї.

Вакцинування від грипу дозволить уникнути одночасного інфікування грипом і коронавірусом.

Станом на початок серпня цього року у світі проходять клінічні дослідження 25 вакцин-кандидатів проти COVID-19, з яких 6 перебувають на завершальній, третій, стадії клінічних випробувань. Очікується, що результати будуть уже до кінця року, а серійне виробництво розпочнеться на початку 2021 року.

«3 серпня, було підтверджено право уряду України на подання заявки для отримання за механізмом COVAX вакцини від коронавірусу в разі її реєстрації. Вакцина буде використовуватися для профілактики коронавірусної хвороби у людей з груп ризику та окремих вікових категорій. Кожна країна, якій надано право звернутися по вакцину, отримує її в обсязі, який дозволить провести щеплення близько 20% населення, — для України це близько 8 млн доз. Для населення ця вакцина буде безкоштовною або за спеціальною ціною», – зазначив головний  державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Також, заступник Міністра охорони здоров’я наголосив, що зниження рівня щеплення від вакцинокерованих інфекційних хвороб в Україні може призвести до їх спалаху.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, Міністерство охорони здоров’я визначило правила вакцинування у період пандемії, щоб унеможливити інфікування COVID-19 при відвідуванні медичних закладів.

Зокрема, МОЗ рекомендує дистанційно визначити час прийому для проведення імунопрофілактики: лікар повинен призначити той час, коли можна уникнути скупчення людей, у лікарні повинні бути окремі маршрути пересування людей, які прийшли у заклад для щеплення.

Крім того, МОЗ рекомендує поєднувати патронажні огляди з вакцинальними сесіями та одночасне введення вакцин, передбачених календарем профілактичних щеплень для певної вікової групи.

Отримати безоплатне щеплення можна у комунальних медзакладах, а також у пологових будинках і приватних клініках, які уклали договір із НСЗУ. У разі відмови медзакладу у проведенні щеплення або повідомленні про відсутність вакцини необхідно звертатися до інформаційно-довідкової служби НСЗУ за телефоном 16-77. МОЗ буде оперативно реагувати на такі випадки.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: