В Україні планують затвердити масштабну програму енергоефективності

26 жовтня 2021 о 14:00 - 7687

AvatarVirsavia Gonchar


В Україні планують затвердити масштабну програму енергоефективності

В Україні планують затвердити масштабну програму енергоефективності, яка включає реновації житлових будинків і комунікацій і дозволить у майбутньому заощаджувати до 20–30% енергоносіїв.

Про це розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Відверто кажучи, така ціна за газ — це наш шанс змінитися раз і назавжди. Коли, як не зараз, настав час поговорити про енергоефективність, утеплення, економію. Уся Європа, весь світ заощаджують, а ми тільки плануємо. Знаю, що буде затверджено масштабну програму енергоефективності, яка включає реновації житлових будинків і комунікацій, яка дасть нам можливість у майбутньому заощаджувати до 20–30% енергоносіїв. Заощадження 10% від споживання — це заощадження у два мільярди доларів», – розповів Олексій Любченко.

За його словами, програма енергоефективності, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, розрахована на три роки, а сума інвестицій складатиме близько 300 мільярдів гривень. На заходи з енергозаощадження будуть залучені кошти з державного та місцевих бюджетів, кредитні гроші, інвестиції. Також співінвестором може виступити «Нафтогаз України».

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: