В Україні можлива нова хвиля трудової міграції – експерти

22 червень 2021 о 18:00 - 8138

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В Україні можлива нова хвиля трудової міграції – експерти

Податкова реформа, схвалена народними депутатами у 2021 році може призвести до нової хвилі трудової міграції, а також “витоку” українських компаній на ринки Чехії, Словаччини, Польщі та інших східних країн ЄС.

Про це пише сайт The European Morning Post, посилаючись на публікацію Інституту досліджень економіки ім. М. Фрідмана.

Економічні експерти, що займаються дослідженням ринково-економічних процесів у країнах Східної Європи вважають, що збільшення цін на автомобілі, акцизи на алкоголь, тютюнові вироби та залізорудне роялті можуть негативно вплинути на економіку України.

Також, як пишуть експерти, основою для податкової реформи в Україні є поповнення бюджету внаслідок скасування мораторію на обов’язкову індексацію оцінки землі в еквіваленті матеріальних коштів. Саме від цього раніше залежав розмір оплати оренди на землю, а також сума податків.

Ще одним з основних пунктів нової податкової реформи є взяття під контроль та оподаткування сфери “зеленої” енергетики, що значно розрослася за останні роки. Як повідомляють у дослідженні, за різними джерелами податки у цій сфері можуть коливатись від 3 до 40%. Це також може негативно вплинути на економіку та спровокувати “виток” приватних компаній, що займаються виробництвом і продажем сонячних батарей та іншого обладнання.

Для українського ринку тютюнових виробів фатальною помилкою може стати ще один пункт реформи, що передбачає введення податку у 5% для великих компаній. На думку дослідників, такий хід може спричинити закриття великих виробництв та відкликати інвестиції, адже загальний податок на тютюнові вироби стане одним із найбільших у світі.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: