В Україні відзначають день пам’яті “кіборгів”

16 січня 2021 о 17:00 - 2331

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В Україні відзначають день пам’яті “кіборгів”

Сьогодні 16 січня, в Україні відзначається День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону ДАПу. “Кіборгами” нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. 26 травня 2014 року проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Перший бій між українськими оборонцями та проросійськими бойовиками за встановлення контролю над Донецьким аеропортом відбувся наприкінці травня 2014 року. Героїчна оборона Донецького аеропорту стала символом незламності та мужності українських військових.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку , бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1» та багато інших.

Одним з учасників тих подій, який на теперішній час працює в Кам’янському ОМТЦК та СП Дніпропетровської області, є майор Євген Васильович Судак, що проходив службу в 93 окремій механізованій бригаді на посаді старшого офіцера третьої реактивно-артилерійської батареї. Брав безпосередню участь у кровопролитних боях на Донбасі за Донецький аеропорт у період з 17 листопада 2014 року по 24 березня 2015 року. Євген пам’ятає штурми аеропорту бойовиками, постріли мінометів та втрати побратим. Але, споглядаючи назад, в жодному разі не жалкує у тому, що брав участь у запеклій війні, адже відстоював мир і волю свого народу. Ось, що об’єднує наших воїнів – це нескінчена любов до України та здатність на самопожертву заради Батьківщини.

Нагадаємо, біля музею АТО у Дніпрі сьогодні вшанують пам’ять загиблих та запалять свічку на згадку про загиблих захисників Донецького аеропорту. Адреса: м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 16, Музей АТО.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: