В Україні набув чинності закон про українську мову в сфері послуг: нові подробиці

17 січня 2021 о 08:30 - 1030

verasta3verasta3


В Україні набув чинності закон про українську мову в сфері послуг: нові подробиці

Мовний омбудсмен пообіцяв уважно стежити за дотриманням нових норм.

В Україні з 16 січня набули чинності норми закону про обслуговування в сфері послуг українською мовою. Повідомлень про порушення нового мовного законодавства поки не надходило.

Подробиці розповів в ефірі телеканалу «Україна 24» мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

«На нашу адресу вже надійшло кілька десятків звернень, але вони здебільшого стосувалися тих речей, які, судячи з усього, були зафіксовані на кілька днів раніше. Це і з приводу мови навчання в окремих школах, питання до мови рекламних конструкцій. Щодо обслуговування, то станом на сьогодні звернень з приводу порушень не надходило», – повідомив мовний омбудсмен.

Як зазначив Кремінь, щось у свідомості громадян відбулося, це питання поваги до самих себе, все, що стосується забезпечення інформації і послуг державною мовою.

«Я як уповноважений не займаюся комунікацією або інформаційними кампаніями, державною мовною політикою. Для цього у нас є Міністерство культури, у якого колосальні бюджети для того, щоб затверджувати і держпрограму розвитку української мови, започаткувати мережу забезпечених державою безкоштовних курсів з вивчення мови.

Думаю, найближчим часом ми це будемо обговорювати з міністром і главою профільного комітету Ради. Сподіваюсь, в 2021 році буде і перше, і друге. Я як уповноважений докладу всіх зусиль, щоб права громадян були захищені, щоб працювала держпрограма, щоб кошти на забезпечення мовних потреб українців були на належному рівні», – заявив він.

Кремінь закликав уникати політичних спекуляцій.

«Перш за все – інформаційна гігієна. Не потрібно брати до уваги  фейки, всякого роду інформаційні віруси, які поширюють як у медіа, так і на вулицях. Потрібно поважати себе, захищати самих себе. Це вже не стало проблемою для всіх пострадянських країн, які ухвалили такі закони, які захищають права громадян. Наприклад, в Естонії без посвідчення про володіння державною мовою ви ніколи не отримаєте престижну роботу», – зазначив мовний омбудсмен.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року набули чинності норми закону про державну мову щодо її використання в сфері послуг. Відтепер обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги потрібно українською мовою.

Раніше ми писали про те, що «Слуга народу» з Дніпра хоче скасувати штрафи за порушення мовного закону.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: