В космос полетіла ще одна ракета з дніпровським двигуном

29 квітня 2021 о 18:30 - 329

Євген ОхайнийЄвген Охайний


В космос полетіла ще одна ракета з дніпровським двигуном

29 квітня о 04:50 за київським часом, з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, відбувся 16-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega.

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне», яке й опублікувало цю новину у Facebook. 

Кажуть також, що ДП «ВО Південний машинобудівний завод» серійно виготовляє такі двигуни, а всього з 2012 року РН Vega стартувала 18 разів.

Це перший з чотирьох супутників, які після повного розгортання сузір’я (Pléiades Neo 3, 4, 5, 6) зможуть відвідувати будь-яку точку земної кулі принаймні двічі на день та забезпечать комерційних та інституційних споживачів зображеннями з високою роздільною здатністю.

Відмінною особливістю нашого двигуна БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти.

На цей раз на орбіту виводився космічний апарат Pléiades Neo 3 масою близько 750 кг. Замовником виступила компанія Airbus Defence and Space.

“Також в рамках програми Європейського космічного агентства Small Spacecraft Mission Service (SSMS) на орбіту було виведено ще п’ять допоміжних корисних навантажень: мікросупутник спостереження Norsat-3 для Норвезького космічного агентства та чотири кубсати для операторів Eutelsat, NanoAvionics / Aurora Insight і Spire”, – йдеться у дописі.

Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.

Раніше ми повідомляли про те, скільки заплатить Держкосмос американській SpaceX за запуск українського супутника.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: