В Дніпрі шукають добровольців для створення ліків проти COVID-19

10 грудня 2020 о 10:45 - 992
В Дніпрі шукають добровольців для створення ліків проти COVID-19

Наразі з біоматеріала людей, які перехворіли на ковід, роблять дієві ліки, а ще один більш дієвий препарат у вчених в розробці.

Про це журналісту видання «Лица» розповіли співробітники компанії Biopharma Plasma.

Керівник департаменту комунікацій цієї компанії Олексій Денисенко розповів, що мова йде про препарат Біовен, який виробляють з плазми донорів і який не має синтетичних замінників.

Ефективність препарату в складі комплексної терапії пацієнтів з пневмонією, викликаною коронавірусною інфекцією COVID-19 / SARS-CoV-2 була вперше підмічена ще китайськими медиками. Потім його активно почали випробовувати в медзакладах США. У вітчизняній медицині ліки на основі донорської плазми пройшли серйозні перевірки.

«Відкрите багатоцентрове рандомізоване контрольоване дослідження з оцінки ефективності препарату Біовен проводилось на 9 клінічних базах, — пояснює Денисенко,  — у досліджувану групу пацієнтів потрапили 32, а в контрольну – 34 людини. Всі пацієнти перебували на стаціонарному лікуванні з підтвердженою важкою коронавірусною пневмонією – згідно з національними критеріями МОЗ України».

За словами фахівця, використання препарати з плазми людей, які вже перехворіли на коронавірус, та мають у своєму організмі антитіла в комплексі терапії пневмонії, викликаної SARS-CoV-2 (Covid19), в порівнянні зі стандартною терапією, дозволяє досягти статистично вірогідних переваг за такими параметрами:

— скорочення летальності в порівнянні з контрольною групою в чотири рази;

— скорочення середнього часу до настання поліпшення з 9 до 5 днів;

— скорочення часу потреби в госпіталізації в умовах стаціонару – на 3-5 днів.

Усі отримані параметри дуже важливі, тим більше в ситуації, що склалась в нашій країні. Компанія, яку представляв наш співрозмовник, також продовжує роботу над створенням гіперімунного імуноглобуліну. У цьому проєкті вітчизняна компанія співпрацює з провідними світовими виробниками плазми в рамках Міжнародного Альянсу CoVIg-19.

«Наш колектив покладає великі надії на цей продукт. Ми очікуємо, що він буде ефективніший від звичайного імуноглобуліну і доза введення буде значно менше», — сподівається чоловік.

Але для його виготовлення, а також для нарощування потужності по виробленню препарату Біовен, який все ширше застосовується в лікуванні наших хворих на ковід співвітчизників, потрібна плазма людей. Багато плазми.

І питання постає ще гостріше на фоні того, що за час пандемії в країні обсяги заготівлі компонентів донорської крові знизилися на 40 відсотків. Отже, з однієї сторони маємо високий попит на компоненти донорської крові, з іншої — зменшену кількість заготівлі, у порівнянні з допандемічним періодом.

Тому медики закликають всіх небайдужих стати донорами плазми та врятувати чиєсь життя!

Раніше ми вже більш детально писали про донорство крові та її компонентів. Нагадаємо, хто може стати донором, а хто ні, і що для цього потрібно.

Ось, що потрібно, щоб стати донором крові.

Це може стати на заваді донорству.

Цих вимог треба додержуватись, щоб плазма була придатною та її змогли використати для вироблення ліків проти ковіду.

Заступник директора плазма-центру Ірина Кільчінская розповіла, що донор плазми проходить обстеження у терапевта центру та отримує безкоштовно аналізи крові по 22 показникам, а також на ВІЛ, гепатити В і С і головне – на наявність в плазмі COVID-антитіл. Усі ці аналізи, якщо їх робити в платній клініці, коштували б 2.500 гривень.

Якщо у донора виявлені антитіла до COVID, його грошова компенсація за донацію 650 мл плазми зросте з 260 грн до 1.000 грн.

Так що, рятувати життя не тільки благородно, але й вигідно. Як завітати до плазма-центру, робочий графік та адресу можна знайти у мережі Facebook, також там можна поставити питання що до донорства фахівцям.

Євген Малафєєв

Поділитися: