Український бізнесмен-ракетобудівник запустив свою “Альфу”. Як пройшов запуск?

03 вересня 2021 о 14:00 - 9445

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Український бізнесмен-ракетобудівник запустив свою “Альфу”. Як пройшов запуск?

Погано. Адже через дві хвилини ракетну місію довелося перервати, тому що в ракеті Alpha виникла невідома аномалія.

Виникнення цієї аномалії поки що невідомі, повідомляє Ukrrudprom з посиланням на Twitter пресслужби компанії.

Розробником ракетно-космічної техніки є американська компанія Firefly Aerospace Inc. А власник компанії – українець Максим Поляков, який відкрив офіси компанії Firefly не тільки в Вашингтоні, Токіо і Техасі, але навіть й у Дніпрі.

Firefly Aerospace (спочатку – Firefly Space Systems) була створена у 2014 році в Техасі. Ця приватна компанія веде розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний R&D-центр і цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів з наступним лабораторним тестуванням.

Firefly разом з такими гігантами ракетно-космічної індустрії, як SpaceX, Virgin Galactic, Blue Origin є прихильником ідеї “Нового космосу”. Такого руху в аерокосмічній галузі, який ставить на меті розширення доступу до космосу шляхом використання інновацій, які будуть знижувати вартість запусків. Зниження вартості польотів також має відбутися внаслідок подолання адміністративних і логістичних обмежень, пов’язаних із залежністю від національних космічних інститутів, наприклад таких, як NASA.

У 2017 році компанію Firefly Aerospace перезапустив українець підприємець Максим Поляков. Він включив її до складу Noosphere Ventures зі штаб-квартирою в Техасі. Українська компанія Space Electric Thruster Systems (SETS) повинна була надати свою рухову установку SPS-25 для дебютного запуску ракети Alpha.

Що до самого запуску першої ракети, то її зліт відбувся о 4:59 за київським часом над тихоокеанським узбережжям. Але вже через дві хвилини місію довелося перервати через несправність. Ракета під час польоту втратила керування і вибухнула.

У компанії обіцяли провести спеціальне розслідування.

Раніше «Лица» також писали про таке:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: