Українець отримав Шнобелівську премію з економіки

14 вересня 2021 о 08:00 - 7502

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Українець отримав Шнобелівську премію з економіки

Український вчений Павло Блаватский отримав Шнобелівську премію з економіки за дослідження Ожиріння політиків і корупція в пострадянських країнах.

Як повідомляє Ukrrudprom,  професор французької школи бізнесу Монпельє Павло Блаватский отримав Шнобелівську премію 2021 роки за відкриття про кореляцію між рівнем ожиріння у політика і рівнем корупції в країні.

Шнобелівську премію щорічно вручають ученим, чию дослідження виявилися “цікавими і наводять на роздуми”.

Скануючи фотографії міністрів з колишніх радянських республік і використовуючи алгоритм для розрахунку індексу маси їх тіла, Блаватский виявив кореляцію між надлишковою вагою політиків і місцем країні в індексі сприйняття корупції Transparency International.

До роботи в школі бізнесу Монпельє Блаватский викладав економіку в Школі менеджменту і управління Університету Мердока (Австралія) і працював професором експериментальної економіки в Інституті державних фінансів Університету Інсбрука (Австрія).

Також Блаватский працював доцентом в Інституті емпіричних досліджень економіки Цюріхського університету (Швейцарія). Він захистив докторську дисертацію з економіки в Карловому універсітетк в Празі і ступінь магістра з економіки в Кембриджському університеті.

На його Facebook сторінці вказано, що Блаватский виріс у Львові і раніше також навчався в Львівському Національному університеті ім. Івана Франка.

Роком раніше українські вчені отримали Шнобелівську премію за дослідження черв’яків. Фізик Іван Максимов і математик Андрій Потоцький, які працюють в Австралії, в своїй роботі показали, що черв’яки вібрують, як вода.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: