У Харкові рятують кажанів, яких скинули з багатоповерхівки у Дніпрі

01 грудня 2021 о 19:30 - 4698

Регіна ОрловаРегіна Орлова


У Харкові рятують кажанів, яких скинули з багатоповерхівки у Дніпрі

Людська жорстокість. У Дніпрі червонокнижних кажанів безжально скинули з балкону багатоповерхівки на вулиці Мандриківській. Одні з них розбилися, інші – врятувалися.

Про це повідомляє канал Відкритий.

Кілька днів тому ми писали про знищення кажанів у Дніпрі. Катерина, мешканка будинку на Мандриківській, де це відбувалось, розповідає: кажани сипалися з верхніх поверхів, немов дощ з неба. Жінка одна з перших намагалась врятувати бодай кількох рукокрилих.

“4 штучки я живих знайшла, у коробочку посадила і три мертві. Біля підвалу знайшли ще одну мишку. В однієї було крильце пошкоджене, а ці такі наче жваві були. А ввечері вже дощ пішов, ну це було в суботу, якраз я вийшла на вулицю і там ще дві мишки підібрала” , – каже Катерина Золотар.

Врятованих кажанів жінка передала волонтерці Ользі.

«Стан багатьох, на жаль, був досить незадовільний, тому що, падаючи з висоти, вони травмувалися та отримали тяжкі переломи. Деякі їх мали відкриті переломи, інші були у нормальному стані».

Кажанів убезпечили, однак усю необхідну допомогу вони можуть отримати тільки у Харківському реабілітаційному центрі. Туди терміново доправили потерпілих.

 «Цей вид – руда вечірниця. Вони зимують у будинках, у шпаринах між балконами, між тепловими швами, але зазвичай літо вони проводять у лісах, у дуплах. Це такий вид гніздників. Вони живуть колоніями, саме тому їх знаходять багато у будинках», – розповіла співзасновниця українського центру реабілітації рукокрилих у Харкові Альона Прилуцька.

4 самки та 2 самці отримали різні травми крил. У центрі вони одужуватимуть та зимуватимуть.  Щонайменше 3 місяці, кажуть волонтери.

На жаль, не всі після реабілітації зможуть злетіти. Волонтери зазначають, тваринки дуже тендітні, тому небезпека на рукокрилих чатує на кожному кроці.

Розвінчують волонтери і міф про шкідливість кажанів. В Україні, кажуть, мешкають 28 видів рукокрилих, усі вони харчуються тільки комахами і тому корисні.

Щоправда, кажани можуть переносити сказ, але тільки через кров. Та й кусаються вони тільки захищаючись.

Рятувальники зазначають: часто-густо кажани стають нашими сусідами у квартирі чи будинку.  І якщо ви вирішили їх зловити самотужки, слід пам’ятати про власну безпеку, кажуть рятувальники.

Тільки у 2020 році дснсники виловили понад пів тисячі рукокрилих.

Рятувати, а не знищувати – закликають фахівці  реабілітаційного центру, адже кажани занесені у Червону книгу.

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: