Людська жорстокість. У Дніпрі червонокнижних кажанів безжально скинули з балкону багатоповерхівки на вулиці Мандриківській. Одні з них розбилися, інші – врятувалися.
Про це повідомляє канал Відкритий.
Кілька днів тому ми писали про знищення кажанів у Дніпрі. Катерина, мешканка будинку на Мандриківській, де це відбувалось, розповідає: кажани сипалися з верхніх поверхів, немов дощ з неба. Жінка одна з перших намагалась врятувати бодай кількох рукокрилих.
“4 штучки я живих знайшла, у коробочку посадила і три мертві. Біля підвалу знайшли ще одну мишку. В однієї було крильце пошкоджене, а ці такі наче жваві були. А ввечері вже дощ пішов, ну це було в суботу, якраз я вийшла на вулицю і там ще дві мишки підібрала” , – каже Катерина Золотар.
Врятованих кажанів жінка передала волонтерці Ользі.
«Стан багатьох, на жаль, був досить незадовільний, тому що, падаючи з висоти, вони травмувалися та отримали тяжкі переломи. Деякі їх мали відкриті переломи, інші були у нормальному стані».
Кажанів убезпечили, однак усю необхідну допомогу вони можуть отримати тільки у Харківському реабілітаційному центрі. Туди терміново доправили потерпілих.
«Цей вид – руда вечірниця. Вони зимують у будинках, у шпаринах між балконами, між тепловими швами, але зазвичай літо вони проводять у лісах, у дуплах. Це такий вид гніздників. Вони живуть колоніями, саме тому їх знаходять багато у будинках», – розповіла співзасновниця українського центру реабілітації рукокрилих у Харкові Альона Прилуцька.
4 самки та 2 самці отримали різні травми крил. У центрі вони одужуватимуть та зимуватимуть. Щонайменше 3 місяці, кажуть волонтери.
На жаль, не всі після реабілітації зможуть злетіти. Волонтери зазначають, тваринки дуже тендітні, тому небезпека на рукокрилих чатує на кожному кроці.
Розвінчують волонтери і міф про шкідливість кажанів. В Україні, кажуть, мешкають 28 видів рукокрилих, усі вони харчуються тільки комахами і тому корисні.
Щоправда, кажани можуть переносити сказ, але тільки через кров. Та й кусаються вони тільки захищаючись.
Рятувальники зазначають: часто-густо кажани стають нашими сусідами у квартирі чи будинку. І якщо ви вирішили їх зловити самотужки, слід пам’ятати про власну безпеку, кажуть рятувальники.
Тільки у 2020 році дснсники виловили понад пів тисячі рукокрилих.
Рятувати, а не знищувати – закликають фахівці реабілітаційного центру, адже кажани занесені у Червону книгу.