У Туркменістані відсвяткували день національної породи собак

26 квітня 2021 о 16:00 - 926

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


У Туркменістані відсвяткували день національної породи собак

У неділю Туркменістан відзначав нове свято, присвячене своїй національній – і дуже великій – породі собак алабай.

Як пише The Guardian, нове свято пройшло в один день зі святом ахалтекинської породи коней, яку Туркменістан також вважає своїм національним надбанням.

У день алабая був проведений конкурс на кращу з великих вівчарок. Президент Курбангули Бердимухамедов, який керує ізольованою країною в пустелі з шестимільйонниv населенням з 2007 року, нагородив службову собаку прикордонної служби  призом за відвагу. Він також написав 272-сторінкову книгу про породу алабай. Це одна з більш ніж 50 книжок, вже написаних президентом Туркменістану.

А у 2017 році Бердимухамедов подарував цуценя алабая Путіну.

Президент  Гурбангули Бердимухамедов присвоїв своєму синові Сердару, який займає пост віце-прем’єра і очолює Міжнародну асоціацію «Туркменські алабаї», звання «Заслужений собаківник Туркменістану».

Влада також організували скачки на чистокровних ахалтекінцях – конях, відомих своєю елегантною поставою та металевим блиском.

Собаки й коні – предмет національної гордості в цій колишній радянській республіці, яка межує з Афганістаном. Колись ці тварини  широко використовувалися традиційними пастухами.

У минулому році влада Туркменістану встановила шестиметрову позолочену статую алабая на жвавій транспортній розв’язці у  Ашхабаді. На іншому перехресті знаходиться статуя, також покрита золотом, самого президента Бердимухамедова, який сидить на коні.

“Лица” також писали: У африканському Чаді вбито президента, повстанці загрожують захопити столицю.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: