Юні скалолази з Дніпра готуються до Олімпіади-2024

17 травня 2021 о 12:15 - 1391

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Юні скалолази з Дніпра готуються до Олімпіади-2024

Юні скелелази з Дніпра готуються до Олімпіади. Артем Глушко і Дар’я Ткачова прагнуть потрапити на Ігри, що пройдуть у 2024-му в Парижі. Як планують брати нові вершини, розповіли у Дніпропетровській ОДА.

Про це повідомили у прес-службі ДніпроОДА.

«Дніпропетровщина багата на талановиту юнь. Молоді люди розкривають себе і в мистецтві, і в спорті. Креативні вокалісти й танцюристи долучаються до нашого творчого конкурсу «Z_ефір». А майбутніх олімпійців, зокрема, готують в обласному центрі позашкільної освіти», – розповіла заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

Скелелаз Артем Глушко – чемпіон України серед студентів тів та переможець юніорського Кубку Європи. Цьогоріч йому буде 20-ть. Тоді  зможе долучитися до «дорослих» змагань. Нині у національному загальному рейтингу – четвертий.

«Скелелазіння сподобалося з першого тренування. Це завжди драйв, а ще – взяття нових вершин, – поділився Артем Глушко. – Здобутий у Польщі Кубок Європи – один із етапів підготовки до Олімпіади. Найвища мета – взяти «золото» у 2024-му в Парижі».

Дар’ї Ткачовій 16-ть. Через 3 роки зможе представляти Україну на «дорослій» Олімпіаді. Керівниця центру позашкільної освіти Юлія Скляр каже, дівчина лазить по стінці, наче ходить по землі. На Кубку Європи була другою. А ще – встановила власний рекорд: 9,3 секунди на 15-метровій трасі. Покращила результат на 0,2.

«Люблю цей спорт, живу ним. Поставила собі за мету стати олімпійською призеркою. Для цього треба серйозно тренуватися. Але все під силу, якщо мати сильне бажання та багато працювати», – сказала Дар’я Ткачова.

Тренер юних скелелазів Ігор Тяпкін високо оцінює шанси вихованців потрапити на Олімпіаду-2024.

«Це дуже перспективні спортсмени. Нині проходять всі етапи підготовки до майбутніх Ігор. Попереду – боротьба за ліцензії. Приміром, Артем має результат 6,5 сек. Для здобуття олімпійської «путівки» його треба покращити на 0,5 сек. За 2 роки це реально», – підкреслив Ігор Тяпкін.

Секції скелелазіння в обласному центрі позашкільної освіти у Дніпрі – 15 років. Нині там займаються 12 юних спортсменів. Половина з них – кандидати в майстри спорту. 

Вперше скелелазіння як олімпійський вид спорту буде представлений на Іграх-2021 у Токіо.

Як “Лица” повідомляли раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: