У Личківській ОТГ розорали заказник державного значення

02 серпня 2021 о 12:25 - 5165

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У Личківській ОТГ розорали заказник державного значення

Природно-заповідний фонд Дніпропетровщини знищується, але відповідальних за це осіб Дніпропетровська ОДА не знає.

Сотню гектарів об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення Ландшафтний заказник «Приорільський» у Новомосковському (раніше – Магдалинівському) районі Дніпропетровської області засіяли кукурудзою та соняшником.

Про це журналісти газети «Лица» дізналися на місці події.

Розорали заказник державного значення біля сіл Степанівка та Ковпаківка Личківської об’єднаної територіальної громади.

Сірі та білі чаплі, лелеки, водяні курочки, дикі качки гніздилися раніше на цій заплавній ділянці ріки Оріль.

Раніше ці землі входили до Ландшафтного заказника «Ковпаківський».

«16 лютого 2001 року Дніпропетровська облрада прийняла рішення № 361-15/XXIII «Про погодження створення заказників загальнодержавного значення та скасування статусу ландшафтного заказника місцевого значення «Ковпаківський», згідно з пунктом 2 якого заказник Ковпаківський ліквідовано у зв’язку з входженням його території до ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Приорільський», – повідомляє Енциклопедія «Вікіпедія».

Деякі земельні ділянки цього заказника взагалі не нанесені на Публічну кадастрову карту України, деякі – знаходяться у державній, комунальній та приватній власності, з нашаруванням однієї на одну.

На початку 2021 Природоохоронна громадська організація «Українська природоохоронна група» (UNCG) передала редакції газети «Лица» супутникові знімки природно-заповідного фонду Дніпропетровщини. Піврічний моніторинг на місцевості показав, що з минулого року ситуація з розоренням природно-заповідного фонду сильно погіршилася.

Тим часом на звернення редакції газети «Лица» (ГО «ЛАРП») до Дніпропетровської облгосадміністрації у березні 2021 з приводу розорення ботанічного заказника місцевого значення «Витоки річки Саксагань» біля села Божедарівка Кам’янського (раніше – Криничанського) району Дніпропетровської області директорка Департаменту екології та природних ресурсів Понікарова Ірина Валентинівна відповіла, що в області немає відповідальних осіб за збереження природно-заповідного фонду.

«Розпочато процедуру розробки положень із визначення первинних власників (користувачів) природних ресурсів. … Після затвердження положення …, буде визначено відповідальну особу», – написала чиновниця.

Раніше «Лица» повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: