У Кривому Розі реорганізують міські лікарні

28 травня 2021 о 08:00 - 721

AvatarVirsavia Gonchar


У Кривому Розі реорганізують міські лікарні

У Кривому Розі реорганізують 16 міських лікарень. Таке рішення на сесії міської ради 26 травня ухвалили депутати.

32 депутати з 53-х, присутніх у залі, проголосували за те, щоб ліквідувати як юридичні особи 16 комунальних лікарень. Надалі їх приєднають до інших медзакладів міста.

Начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко каже, що така реформа дозволить підвищити якість надання медичних послуг. Також, за його словами, лікарні зможуть отримувати стабільне фінансування з боку національної служби здоров’я.

«Вимоги НСЗУ при розгляданні окремих пропозицій стосується обмеженої кількості закладів. Наприклад – укладається угода тільки з одним закладом. Чим більше пропозицій укладає заклад, тим більше отримує коштів. Збільшуються технічні вимоги складової кожної пропозиції, які важко забезпечити малопотужним лікувальним закладам», – зазначив він.

Не всі медики підтримують таке рішення. Лікар 8-ої міської лікарні Олег Вірченко каже: колектив його закладу офіційно звертався до міського голови з проханням не приєднувати 8-у лікарню до 16-ої, оскільки для цього відсутні вагомі підстави.

Реформа назріла, але він проти такого прискореного реформування.

«Лікарня, яка, на мою думку, друга у місті, приєднується до 16-ої лікарні, яка має 290 ліжкомісць проти наших 455. В них менше фінансування – за той же рік лікарня отримала 82 мільйони гривень, що на 20 мільйонів гривень менше, аніж отримали ми. Ось при такому співвідношенню відбувається приєднання більш потужної лікарні до медзакладу, який нічого не має», – зауважив лікар.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: