У додатку «Дія» з`явиться електронний підпис

04 вересня 2020 о 13:20 - 6987

adminadmin


У додатку «Дія» з`явиться електронний підпис

Міністерство цифрової трансформації розпочинає роботу над впровадженням кваліфікованого електронного підпису Смарт-Дія у мобільний застосунок «Дія».

Постанову, що дала старт реалізації експериментального проєкту, ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні уряду 2 вересня.

Експеримент передбачає можливість віддаленої ідентифікації громадян за допомогою мобільного застосунку Дія для отримання кваліфікованого електронного підпису Смарт-Дія. Це означає, що користувачі Дії зможуть отримувати кваліфікований електронний підпис безкоштовно та повністю онлайн.

Віддалена ідентифікація користувачів для формування першого кваліфікованого сертифіката здійснюватиметься на основі даних, що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі та єдиній інформаційній системі МВС, а також за допомогою технології розпізнавання обличчя FaceID. Протягом шести місяців ці дані будуть використовуватися для формування короткострокового КЕП у «Дії». Після завершення терміну користувач знову проходитиме процедуру ідентифікації за допомогою мобільного застосунку.  Підтверджувати запит на формування короткострокового КЕП у «Дії» користувачі будуть за допомогою технології розпізнавання обличчя.

Кількість потенційних користувачів кваліфікованого електронного підпису Смарт-Дія становить близько 8 мільйонів українців, що є власниками біометричних закордонних паспортів та паспортів громадянина України у формі ID-картки й користуються смартфонами з NFC-модулем. За технічну та технологічну реалізацію експерименту відповідатиме державне підприємство «Дія», що належить до сфери управління Міністерства цифрової трансформації України.

Раніше «Лица» повідомляли, що припинити підприємницьку діяльність можна в режимі online.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: