У Дніпрі забудовники за рахунок міста облаштовують територію при новобудовах

03 липня 2021 о 19:00 - 5298

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У Дніпрі забудовники за рахунок міста облаштовують територію при новобудовах

Підрядчики Дніпровської міської ради ремонтують прилеглі до їхньої власності пішохідні зони за рахунок міського бюджету.

Про це у своєму розслідуванні повідомляє Бюро.UA.

Почалося розслідування з дому №12-Б на вулиці І. Акінфієва. Він має невеличке подвір’я та в’їзд зі сторони Яворницького, що регламентується вимогами будівельних стандартів ДБН. Коли почали реконструювати вул. Д. Яворницького, ці вимоги проігнорували і перекрили проїзд, що і обурило жителів будинку.

Спочатку на повороті на вул. Акінфієва з’явилися паркувальні стовпи, а пізніше будівельні бригади повністю перерили в’їзд до подвір’я будинку помаранчевим парканом. Пізніше виявилося, що на перекритій парканом території почалася реконструкція неіснуючого магазину загальною площею 438 кв.м., який був зареєстрований за 77річною мешканкою Галиною Тверітніковой буквально два місяці тому – 19 квітня 2021 року.

Також подібна ситуація сталася і з іншою будівлею навпроти. Як заявляють місцеві мешканці, раніше там був кіоск з водою, а зараз такий же помаранчевий паркан. Обидва нових об’єкти на пішохідній вулиці Яворницького проектує Студія7 архітектора Олександра Соріна. Ця ж студія на замовлення фірм Геннадія Корбана «Веллінгтон Груп» і «Перша корпоративна група» працює на пішохідній вулиці Короленка, розширюючи “Гранд Плазу” та проектуючи 2 нових житлових комплекси на 7 та 11 поверхів.

Таким чином зістикувалися всі фрагменти головоломки і вималювалися контури грандіозного плану: спочатку за бюджетний рахунок перекласти комунікації і упорядкувати квартал вулиці Короленка, потім звести навколо новобудови. Їх собівартість зменшилася за рахунок уже проведених робіт, оплачених із міського бюджету. А продажна вартість, відповідно, з цих же причин зросла. Тепер зрозуміло, навіщо і для кого міськбюджет витратив без малого 200 мільйонів гривень на реконструкцію Короленка? Мешканці будинку на вулиці Івана Акінфієва впевнені, що аналогічна ситуація буде і у них – тут розгорнуто будівництво житлового комплексу“, – повідомляє Бюро.UA.

Поруч з багатоповерхівкою на Акінфієва розташована двоповерхова будівля, орендоване КНП «Міська поліклініка №1» Дніпровського міськради. На початку 2021 року поліклініку хотіли деюре злити з ЦПМСП №5, розташованим на іншому кінці міста в Новокодацком районі в будинку 111 по Великій Дієвського вулиці, але пішли іншим шляхом, вирішивши реорганізувати підприємство шляхом приєднання до лікарні швидкої допомоги на вулиці Антоновича. Ліквідпроцедура терміном на два місяці стартувала 27 травня.

Така реформа, підкреслюють в мерії, потрібна для того, щоб «зберегти систему надання психоневрологічної допомоги в місті», але більше ця “двіжуха” схожа на спосіб звільнити необхідну будівлю.

Сьогодні, розповідають мешканці будинку на Акінфієва, з будівлі «реорганізованої» поліклініки медики вже почали вивозити речі.

23 березня на сайті міськради був опублікований проект рішення про припинення права постійного користування земельною ділянкою по Івана Акінфієва, 12-А КНП «Міська поліклініка №1».

Коли рішення буде прийнято, і земля перестане ставитися до комунального закладу охорони здоров’я, її функціонал можна буде змінити на «землі громадської забудови». Будівля можна буде здати в оренду приватній фірмі, дозволити їй проведення «невід’ємних поліпшень», і т.д.

На сьогоднішній день діалогу з місцевою владою мешканці не дочекалися. І це, мабуть, найприкріше в усій цій історії. Влада, яка не звертає уваги на своїх виборців, поваги, м’яко скажемо, не заслуговує.

Як “Лица” повідомляли раніше у рубриці “Журналістські розслідування”:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: