У Дніпрі відремонтують сходинки садиби 19 століття

10 січня 2021 о 15:00 - 964

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У Дніпрі відремонтують сходинки садиби 19 століття

До кінця 2021 року у Дніпровській міській раді планують відремонтувати дворові сходи “Непокойчицького Особняка” 19 століття. Про це повідомляється на сторінці у Фейсбук Управління з питань охорони культурної спадщини.

Сходи старовинної дніпровської садиби 19 століття зараз знаходиться в аварійному стані, але на них звернуло увагу управління з охорони культурної спадщини міськради. Тепер садибу відремонтують. Управління отримало в 2020 році проект реставрації дворових сходів пам’ятника архітектури місцевого значення «Особняк Непокойчицкого» і позитивний експертний звіт, що дозволить в цьому році (при наявності фінансування, а саме 2,2 млн. грн.) приступити до реставрації і навіть завершити її до кінця 2021-го.

Довідка: орієнтовно в 1897 році власником садиби на розі вулиць Поліцейської (сучасна Шевченка) і Волоській (сучасна Гоголя) став Ісаак Лазарович Чудновський. Відомостей про забудову садиби в період володіння І.Л. Чудновским немає. Крім його власної квартири в будинку зафіксовано також проживання позаштатного помічника класного наглядача 1го реального училища Дмитра Миколайовича Вахніна (1904 рік) і сина власника садиби присяжного повіреного Леоніда Ісааковича Чуднівського (1911).

У 1911 – 1912 роках садиба Чуднівського була придбана гірським інженером Євгеном Павловичем Непокойчіцким на ім’я дружини Констанції Антонівни Непокойчіцкої. Будівництво нового особняка тривало в 1912 – 1913 роках. Авторство особняка поки не встановлено. Безпосередньо при особняку розміщувався сад з невеликим фонтаном, басейн якого зберігся до сих пір.

Нагадаємо, у Дніпрі планують реконструювати будівлю старого тиру.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: