У Дніпрі відкрили виставку артефактів, знайдених на місці будівництва Решетилівської траси

02 березня 2021 о 11:30 - 1521

AvatarVirsavia Gonchar


У Дніпрі відкрили виставку  артефактів, знайдених на місці будівництва Решетилівської траси

У Дніпрі відкрилась виставка артефактів, які знайшли при будівництві магістралі Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Це знахідки із чотирьох поселень, які вже були досліджені.

Про це повідомляє “Суспільне Дніпро”.

Начальник археологічної експедиції Дмитро Тесленко розповідає, що експонати датуються від 7 тисячоліття до нашої ери до 18 століття, Доби козацтва. Коштовних прикрас під час розкопок не знайшли, але знахідки дозволять вивчати побут людей, які жили на цій території в різні часи.

“Ми маємо досить показову і досить представницьку колекцію знарядь доби раннього бронзового віку. Це колекція бронзових шил, які використовувалися зазвичай. Подібні шила експортувалися з території перед Кавказом та північного Кавказу. Дуже яскравою знахідкою є сокира кельта на поселені доби фінальної бронзи”, – сказав дослідник.

У Дніпрі відкрили виставку артефактів, знайдених на місці будівництва Решетилівської траси

Після виставки всі знахідки передадуть до Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького.

“Типові речі, бо вони часто розповідають про пересічних людей більше, ніж унікальні речі. З того, що я побачила, чудова добірка козацьких хрестів, чудова добірка доби бронзи, тобто вона гідна бути представлена в експозиції”, – сказала заступниця директора музею Валерія Лавренко.

За словами в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександра Коломійцева, представника Автодору зараз готуються до розкопок у Царичанському районі, це шість поселень.

“Будівництво дозволило зняти великий шар землі, тобто воно відкрило саме ті ділянки, до яких до цього було неможливо докопатися”, – сказав Олександр Коломійцев.

Відвідати виставку можна до 5-го березня.

Адреса: Дніпро, вулиця Воскресенська, 24 з 10.00 до 13.00.

Вхід вільний.

Також ми писали: Під час «Великого будівництва» на трасі Дніпро-Решетилівка знайшли монету хана Тохтамиша.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: