У Дніпрі відбудеться презентація книги Миколи Чабана “Серце бентежне”

22 жовтня 2021 о 15:00 - 152482

Євген ОхайнийЄвген Охайний


У Дніпрі відбудеться презентація книги Миколи Чабана “Серце бентежне”

Творчій вечір Миколи Чабана – знаного українського письменника, краєзнавця, заслуженого журналіста України відбудеться 28 жовтня о 18:30 на 3-му поверху Дніпропетровської обласної адміністрації.

Про це повідомляє Управління культури, туризму, національностей і релігій ДніпроОДА у Facebook.

Про що дізнаємося?

1. У видавництві Арт-прес вийшла книга “Серце бентежне”.

Це документальна оповідь про призабуту постать земського діяча колишньої Катеринославської губернії,приват-доцента Харківського університету Івана Григоровича Василенка (1853-1892).

Відому казку “Трьомсин-багатир” Іван Манжура, поет і фольклорист, присвятив саме Івану Василенку, який був продовжувачем справи педагога барона Миколи Корфа та відстоював навчання в початковій рідній школі українською мовою.

2. У видавництві «Ліра» вийшла книга «Лоцмани дніпрових порогів».

Ця книжка — вибране з творчості українського історика, археолога, одного з учнів академіка Дмитра Яворницького — Павла Антоновича Козара. До видання включені його статті про дніпровських лоцманів, академіка Дмитра Яворницького, Катеринославський краєвий музей тощо. Окрім того, уперше з 1927 року друкується довідник для екскурсантів «На Дніпрельстан через пороги» та брошура російською мовою.

«Маршрут для экскурсии на Днепрострой». Ім’я Павла Козара ще донедавна було мало кому відоме. Хоча йдеться про висококваліфікованого історика й археолога, аспіранта і співробітника Дмитра Яворницького, одного із керівників «Дніпрельстанівської археологічної експедиції», яка досліджувала береги Дніпра перед затопленням у 1932 році.

3. У видавництві «Gerda» вийшла книга «Праведна душа. Василь Біднов у спогадах сучасників».

Василь Олексійович Біднов належав до невеликого числа українських істориків-ерудитів. Найбільш вагомий внесок зробив він у дослідження церковної історії. Однак поряд із цим значну наукову цінність становлять його праці на терені історії Катеринославщини, запорізької козаччини, а також історіографії, архівознавства, освіти та культури, бібліографії, мемуаристики.

При собі мати сертифікат вакцинації або ПЦР тест!

Раніше «Лица» також писали про те, що у Дніпрі в академічному музично-драматичному театрі ім. Тараса Шевченка стартував 104-й театральний сезон.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: