У Дніпрі створюють сучасний осередок кобзарства

16 січня 2021 о 13:30 - 1382
У Дніпрі створюють сучасний осередок кобзарства

У Дніпрі у «Січеславській Просвіті» працюють над створенням сучасного осередку кобзарства.

Про це повідомляє «Суспільне Дніпро».

За словами голови «Січеславської просвіти», Єгора Гуськова, кожен охочий зможе виготовити собі кобзу та навчитися виконувати українські пісні та думи.

Майстерню у Дніпрі створили, аби зберегти кобзарську традицію, яка існувала в Україні з козацьких часів до початку ХХ століття.

«Власне, те, що ми тут створили, є не тільки приміщенням, де можуть виготовлятися інструменти, на яких потім виконують пісні цієї традиції. Це також і простір, де люди, які ходять до цього новоствореного гуртка, можуть спілкуватися, розвиватися, вдосконалювати своє вміння гри і співу на кобзарських інструментах», ‒ говорить Єгор Гуськов.

Такі осередки існують у Києві, Харкові та Львові.

Павло Різник навчався у майстра в Києві. Нині член дніпровського осередку і працює над своєю кобзою.Каже, що у кожного учня, є основна робота, інші справи, тому виготовляють інструменти хто на кухні, хто у власній майстерні, якщо живе у приватному будинку.

«Кобзарською традицією є ланцюг «учитель-учень» ‒ тобто це передається від вчителя учню, від покоління до покоління. І такою умовою вступу в кобзарський цех є те, що ти повинен зробити собі свій перший інструмент сам. На це йде від року до кількох років», ‒ розповідає Павло.

Зараз дніпрянам допомагають більш досвідчені кобзарі з Києва та Харкова, у майбутньому ж сподіваються самі набратися досвіду та створити свою школу.

Поділитися: